Oblíbené (0)
Pište, volejte, rádi vám poradíme! obchod@glamonde.cz 518 326 670 Po - Pá 9:00-17:00
Rady a tipy
O povlečení víme vše

Neděláme si legraci! O povlečení víme skutečně vše, protože se jeho výrobě věnujeme už pěknou řádku let. Vyhněte se chybám a nákupům typu "pokus omyl" a vybírejte vaše ložní povlečení s vědomostmi, o něž se  s vámi v našem magazínu s radostí dělíme. 

Glamonde povlečení

Povlečení od skutečného českého výrobce

V našem seriálu „O povlečení víme vše“ jste se už dozvěděli spoustu zajímavostí o bavlněném Premium-Saténu, egyptské bavlně a pojem česaná bavlna vám rovněž není cizí. Všechny články se však točily především kolem materiálu a je načase, abychom vám prozradili něco i ze samotné výroby povlečení.

Předúpravy

Naším cílem je vyrábět dokonale hebké povlečení s dlouhou životností. Povlečení vyrábíme z velmi kvalitní dlouhovláknité bavlny. Bavlněná tkanina se nejprve nachází v režném stavu, takže v předúpravě je potřeba zušlechtit její vlastnosti a připravit ji k tisku. Ze zákaznického pohledu jsou nejdůležitější tyto prvotní výrobní procesy:

  • Opálení – na režném materiálu oboustranně opalujeme přebytečné jemné chloupky, povlečení vám tak nebude v budoucnu žmolkovat.
  • Mercerace – materiál prochází speciální lázní, v níž se původně ploché bavlněné vlákno zakulatí a znásobí své skvělé vlastnosti. Už zde materiál získává svůj specifický lesk.
  • Sanforizace – v této operaci materiál předvysrážíme, aby se vám doma po vyprání povlečení nesrazilo.
  • Bělení – jedná se o poslední fázi před tiskem. Naše firma se může pochlubit tím, že bílopůdné povlečení je skutečně sněhově bílé.

Digitální tisk, brána do světa fantazie

Díky digitálnímu tisku nezná fantazie našich návrhářů a zákazníků mezí. Neexistuje motiv a kompozice, kterou bychom nedokázali natisknout. A je to právě digitální tisk, díky kterému můžeme mít tak širokou kolekci, a dokonce jsme schopni vyrobit vám povlečení z vlastních fotek. Fakt, že umíme natisknout jakékoliv rozměry, je už jen příjemným bonusem navíc.digitální tiskárna

Finální úpravy

Úkolem finálních úprav je ustálení barev, nanesení nežehlivé úpravy, dosažení vysoké hebkosti a decentního lesku. Tyto úkony jsou zajištěny následujícími výrobními procesy:

  • Paření – během paření dochází k rozjasnění barev a fixaci barev, aby vám povlečení později při domácím praní nezapustilo barvy.
  • Praní – v nekonečně dlouhé průmyslové pračce dojde ke zjemnění materiálu a nanesení nežehlivé úpravy.
  • Horký kalandr – tato závěrečná materiálová operace dodává našemu povlečení jeho charakteristický decentní lesk.

Šití

Proces výroby povlečení zakončujeme v naší moderně vybavené šicí dílně. Materiál nastříháme a sešijeme. Během šití opatříme povlečení praktickým zipovým uzávěrem. Povlečení zkontrolujeme a úhledně ho zabalíme do luxusních přebalů a dárkových krabiček.

foto z výroby povlečení dárková krabička Glamonde

Automatizace výroby

Jak vidíte, výroba povlečení je poměrně zdlouhavý a náročný proces. Abychom drželi krok s dobou a nenechali zákazníky neúměrně dlouho čekat na svoje povlečení, celý výrobní proces je řízen chytrým programem. Počítač hlídá úroveň zásob, jejich minimální hodnotu a my tak v každé chvíli víme, v jaké výrobní fázi se konkrétní vzor nachází.

Poslední mohykán

Výroba povlečení nás baví, je to náš život, je to naše obživa. Na trhu narazíte na spoustu značek, ale pouze o Glamonde se dá říct, že je skutečným a jediným výrobcem luxusního povlečení z bavlněného Premium-Saténu.

Další kapitoly
Česká pošta, Balíkovna, PPL, Zásilkovna Kreditní kartu, převod, dobírka