Oblíbené (0)
Pište, volejte, rádi vám poradíme! obchod@glamonde.cz 518 326 670 Po - Pá 9:00-17:00

Bavlněné povlečení

Pokud hledáte bavlněné povlečení nejvyšší kvality, pak jste u nás na správném místě. V Glamonde se specializujeme na výrobu luxusního povlečenídlouhovláknité egyptské bavlny. O egyptské bavlně jste slyšeli jen v amerických filmech nebo ji vůbec neznáte? Pak věřte, že je povlečení z tohoto špičkového materiálu dostupné i zákazníkům v České republice. Přesuňte se kliknutím na odkaz bavlněné povlečení na konec této stránky, kde se dozvíte o našem povlečení ze 100% bavlny zajímavé informace, určitě si je nenechte ujít. A nyní už si v klidu prohlédněte ty nejhezčí vzory z každé kategorie.

Zobrazit celou kolekci

 

Elegantní povlečení

ZOBRAZIT CELOU KOLEKCI ELEGANTNÍ POVLEČENÍ

 

Květinové povlečení

ZOBRAZIT CELOU KOLEKCI KVĚTINOVÉ POVLEČENÍ

 

Moderní povlečení

ZOBRAZIT CELOU KOLEKCI MODERNÍ POVLEČENÍ

 

Jednobarevné povlečení

ZOBRAZIT CELOU KOLEKCI JEDNOBAREVNÉ POVLEČENÍ

 

Povlečení pro mladé

ZOBRAZIT CELOU KOLEKCI POVLEČENÍ PRO MLADÉ

 

Dětské povlečení

ZOBRAZIT CELOU KOLEKCI DĚTSKÉ POVLEČENÍ

 

3D povlečení

ZOBRAZIT CELOU KOLEKCI 3D POVLEČENÍ

 

Bavlna

Bavlnu zřejmě znali už staří Egypťané v období 12.000 let př.n.l. a prokazatelně ji lidé pěstují a vyrábí z ní příze nejméně 7.000 let. Fragmenty starověkých bavlněných látek byly objeveny v mnoha kulturách po celém světě. Bavlnu tak lze vnímat jako první přírodní rostlinné vlákno, které si lidé oblíbili pro svoji jemnost. Mimochodem věděli jste, že je slovo bavlna (anglicky „cotton“) odvozeno z arabského slova „qutun“ nebo „kutun“ a jeho význam je jemná textilie?

Bavlna, délka vlákna a definice luxusu

Existuje více než 40 druhů bavlny, ale ne každý druh je vhodný na výrobu luxusního ložního povlečení. Než se pustíme do popisu jednotlivých druhů bavlny, tak bychom si měli nejprve definovat slovo luxus, protože je v našich končinách značně nadužíváno. Za luxusní povlečení lze z materiálového hlediska označit takové povlečení, které je vyrobeno z přírodních materiálů o vysoké pevnosti a jemnosti dosahující dlouhé životnosti. Bavlněné povlečení tyto parametry splňuje.

Jemnost bavlny se měří v jednotkách tex, dle kterých se bavlněná vlákna rozdělují takto:

  • Dlouhovláknitá bavlna (10 tex) – používá se na výrobu luxusního saténového povlečení.
  • Středněvláknitá bavlna (15 tex) – vyrábí se z ní standardní saténové nebo perkálové povlečení.
  • Krátkovláknitá bavlna (20 tex) – vhodná na obyčejné plátnové, krepové nebo flanelové povlečení.

 

Obecně platí, že čím je bavlněné vlákno delší, tím je jemnější a tím má nižší číslo tex. Pro úplnost dodejme, že jednotka tex uvádí hmotnost jednoho 1.000 m dlouhého vlákna. U povlečení z dlouhovláknité bavlny tak jedno 1.000 m dlouhé vlákno váží pouze 10 gramů.

jemností vlákna je pak spojena hustota materiálu, naše povlečení z dlouhovláknité bavlny má hustotu 300 nití na palec čtvereční proti standardnímu saténovému povlečení s hustotou 200 nití na palec. O levném povlečení se ani nemá smysl zmiňovat, hypermarketovou kvalitu si umí představit každý. Výrobci povlečení neradi tyto údaje prozrazují a raději mlží nicneříkající hmotností. Snaží se tak ošálit zákazníka tím, že deklarují nízkou hmotnost, ale „zapomenou“ zmínit, že použili hrubé příze s řídkou hustotou tkaní.

Luxusní bavlněné povlečení se vyrábí z dlouhovláknité bavlny v jemnosti 10 tex (a méně), tato bavlna je někdy též označována jako egyptská bavlna nebo Pima bavlna.

Bavlna a tkalcovská vazba

Několikrát zde zaznělo slůvko satén. Ti z vás, kteří znají povlečení z bavlněného saténu, na něj nedají dopustit. Ty ostatní v rychlosti poučíme o tom, že je satén pouze označení tkalcovské vazby, nikoliv materiálu. Více informací najdete na naší samostatné stránce o saténovém povlečení. Satén lze utkat z bavlny, polyesteru či kombinaci obou materiálů. Bavlněné saténové povlečení je velmi hebké na dotek a je nesrovnatelně jemnější oproti obyčejnému bavlněnému povlečení, jehož tkalcovská vazba připomíná mřížku.

Bavlněné povlečení české výroby

Povlečení vyrábíme v České republice, konkrétně ve Strážnici, což je malé město na jižní Moravě s dlouhou textilní tradicí. Povlečení tiskneme digitálně výhradně na 100 % bavlnu, umělé materiály nezpracováváme. Bavlněná metráž prochází před tiskem mercerizací. Mercerováním se plochá bavlněná vlákna zakulatí a povlečení pak znásobí své již tak skvělé vlastnosti. Kromě toho, že je materiál hebký, je i prodyšný a absorbuje pot, takže je bavlněné povlečení ze zdravotního hlediska vhodné i pro alergiky.

Po tisku na povlečení nanášíme nežehlivou úpravu, takže je jeho údržba velmi snadná. Povlečení šijeme se zipem, což je mnohem praktičtější než povlečení s knoflíky. Výhodou nákupu povlečení u výrobce je skutečnost, že vám rádi vyrobíme povlečení na míru. Objednávat můžete jak povlečení na jednu postel, tak i povlečení na dvě postele nebo dokonce francouzské povlečení, a to vše ve standardních rozměrech i úpravách na zakázku.

Naše kolekce bavlněného povlečení je poměrně široká. Vyrábíme jak květinové povlečení, tak i moderní povlečení s geometrickými vzory a na své si u nás přijdou i zákazníci hledající povlečení pro mladé či dětské bavlněné povlečení. Dále u nás najdete i jednobarevné luxusní povlečení, ze kterého šijeme povlečení s krajkou a povlečení s výšivkou, a pokud byste si přesto z naší nabídky nedokázali vybrat, tak vám rádi natiskneme povlečení z vašich fotek nebo 3d povlečení dle vaší fantazie.

Česká pošta, Balíkovna, PPL, Zásilkovna Kreditní kartu, převod, dobírka