Oblíbené (0)
Pište, volejte, rádi vám poradíme! obchod@glamonde.cz 518 326 670 Po - Pá 9:00-17:00

Saténové povlečení

V našem e-shopu najdete širokou kolekci saténového povlečení, která obsahuje přes 200 vzorů, a proto ji na tomto místě prezentujeme pouze formou šesti nejprodávanějších vzorů z každé kategorie. Podrobný výpis všech vzorů najdete na stránce s názvem luxusní povlečení. A to není zdaleka vše, díky digitálnímu tisku jsme schopni natisknout povlečení z vašich vlastních fotek s jakýmikoliv motivy. Saténové povlečení tiskneme na dlouhovláknitou egyptskou bavlnu, takže je neuvěřitelně hebké na dotek. Znalcům není potřeba povlečení z bavlněného saténu představovat, kdo ho jednou vyzkouší, ten už do jiného povlečení neulehne. Zákazníci, kteří se doposud se saténovým povlečením nesetkali, se mohou o jeho skvělých vlastnostech dozvědět vše podstatné kliknutím na odkaz saténové povlečení, který je přesune na konec této stránky.

Zobrazit celou kolekci

 

Elegantní povlečení

ZOBRAZIT CELOU KOLEKCI ELEGANTNÍ POVLEČENÍ

 

Květinové povlečení

ZOBRAZIT CELOU KOLEKCI KVĚTINOVÉ POVLEČENÍ

 

Moderní povlečení

ZOBRAZIT CELOU KOLEKCI MODERNÍ POVLEČENÍ

 

Jednobarevné povlečení

ZOBRAZIT CELOU KOLEKCI JEDNOBAREVNÉ POVLEČENÍ

 

Povlečení pro mladé

ZOBRAZIT CELOU KOLEKCI POVLEČENÍ PRO MLADÉ

 

Dětské povlečení

ZOBRAZIT CELOU KOLEKCI DĚTSKÉ POVLEČENÍ

 

3D povlečení

ZOBRAZIT CELOU KOLEKCI 3D POVLEČENÍ

 

Saténové povlečení

Možná si kladete otázku, co je to vlastně satén? Není to náhodou ten lesklý a klouzavý materiál, ze kterého se vyrábí třeba noční košilky? Není. Satén je jen lidové označení pro tkalcovskou vazbu,  přesný název této vazby zní atlasová vazba. Látky na povlečení lze utkat z různých přírodních materiálů (bavlna, len, hedvábí, bambus) nebo umělých materiálů (polyester, mikrovlákno), případně kombinace obou. V Glamonde používáme k výrobě povlečení výhradně 100% bavlnu utkanou v atlasové vazbě, a tak vzniká povlečení z bavlněného saténu. Rozhodne-li se jiný výrobce použít jako surovinu polyester, získá polyesterové povlečení nebo povlečení z mikrovlákna. Umělá vlákna v naší firmě při výrobě povlečení nepoužíváme!

Nekupujte polyesterový satén

Mnoho lidí si satén spojuje právě s polyesterem, takže je potřeba zákazníkům význam slova saténové povlečení trpělivě vysvětlovat. Nejtěžší je o kvalitě povlečení z bavlněného saténu přesvědčit ty zákazníky, kteří si v minulosti, ať už vědomě či nevědomě, koupili povlečení z polyesteru. Polyesterové povlečení je umělý velmi lesklý produkt, který chladí a klouže, na výrobu povlečení je absolutně nevhodný. Tyto vlastnosti jsou možná žádoucí u nočních košilek, u povlečení nikoliv. Mimochodem věděli jste, že se polyesterové povlečení vyrábí také z recyklovaných pet lahví?

Kupujte luxusní povlečení z bavlněného saténu

Povlečení z bavlněného saténu lze vyjádřit slovy luxus a noblesa. Luxus spočívá v hebkosti materiálu, noblesa v jeho specifickém decentním lesku. Lesku je dosaženo horkým kalandrováním, což je proces, v jehož průběhu prochází materiál systémem horkých válců. Můžete si všimnout, že levná povlečení postrádají jakýkoliv lesk. Výrobci levného povlečení buď kalandr nemají, nebo na této výrobní operaci šetří. Saténové povlečení může být velmi lesklé a nemusí se jednat o polyester právě proto, že lze na bavlnu hodně přitlačit. V Glamonde volíme zlatou střední cestu, chceme lesk spíše decentní a nechceme, aby povlečení díky příliš velkému lesku působilo uměle a vydávalo šustivý zvuk.

Nežehlivé saténové povlečení

Nežehlivá úprava je chemikálie na bázi pryskyřice, která se nanáší na materiál po tisku ve finálních fázích výroby. Jejím vlivem mají bavlněná vlákna tendenci se po vyprání a vyvěšení natahovat. Nežehlivé povlečení neznamená, že bude povlečení absolutně nemačkavé. Nežehlivá úprava údržbu výrazně usnadňuje, a pokud nejste se vzhledem povlečení ihned po jeho vyprání spokojení, pak ho stačí zlehka přežehlit a vlákna se opět narovnají.

Mírná mačkavost povlečení je normální a je potřeba s ní počítat. S množstvím nežehlivé úpravy se to nesmí přehánět, dokáže totiž oslabit vlákna o 20-30 %. V naší firmě dodržujeme normy pevnosti, takže volíme tak hustou a pevnou tkaninu, která toto oslabení snese a přesto povlečení dosáhne životnosti 15-20 let.

Povlečení mako-satén versus premium-satén

Základní surovinou k výrobě povlečení z bavlněného saténu je dlouhovláknitá bavlna. Existuje spousta klasifikací bavlny, ale pro naše potřeby je dostačující její dělení na dlouhovláknitou, středněvláknitou a krátkovláknitou. Jak už jejich název napovídá, liší se délkou vláken. Platí, že čím je vlákno delší, tím je jemnější a kvalitnější.

Samo se nabízí, že je levné povlečení vyrobeno z krátkovláknité bavlny. Vyrábí se z něj krepové povlečení nebo třeba flanelové povlečení či jakékoliv povlečení, které najdete převážně ve velkých řetězcích. Je zřejmé, že povlečení s nízkou cenovkou musí být někde ošizeno. Začíná se výběrem nejlevnější a nejméně kvalitní bavlny a končí se vynecháním všech výrobních operací, které nejsou vyloženě nezbytné.

Na výrobu saténového povlečení se nejčastěji používá dlouhovláknitá bavlna. V minulosti se pro ni vžil pojem mako, který si však začali zákazníci spojovat převážně s úplety (jersey), nikoliv i s tkaninami. Do toho se ještě vyskytli méně poctiví výrobci, kteří začali středněvláknitou bavlnu různými způsoby natahovat a vydávali takové povlečení rovněž za mako satén. Ten se svého času ustálil na hustotě 200 nití na palec čtvereční.

My jsme se rozhodli, že se vydáme cestou bez kompromisů. Používáme poctivou dlouhovláknitou egyptskou bavlnu, díky níž dokážeme vyrobit povlečení s hustotou 300 nití na palec. A jelikož se jedná o prémiovou kvalitu, začali jsme naše povlečení označovat jako premium satén. Rozhodně jsme v tom nebyli první, průkopníky před lety stali Švýcaři, kteří svoje povlečení z egyptské bavlny začali nazývat krásným výrazem Premium-Schweitzer-Satin. Od té doby se tedy můžete potkat s označením švýcarský satén. Povlečení z egyptské bavlny, premium satén a švýcarský satén jsou tedy synonyma pro povlečení z dlouhovláknité bavlny.

Česká pošta, Balíkovna, PPL, Zásilkovna Kreditní kartu, převod, dobírka