• 100% česaná bavlna
  • 100 dnů na vrácení zboží
  • Vše skladem, expedujeme do 24 hodin
  • Poštovné zdarma nad 3.500 Kč

Vše o povlečení z Premium saténu

Tento noblesní materiál vyrobený extra dlouhých a jemných vláken egyptské bavlny vám zajistí ten nejlepší požitek z času stráveného v posteli. Budete se těšit na večer, až do něj ulehnete, ale i na ráno, až ho opět ucítíte na těle.

     Premium-satén má úžasnou hustotu - 300 nití na palec čtvereční. Každé vlákno o délce 100 metrů váží jeden gram! Důsledkem toho je přímo fantastická jemnost tohoto materiálu a jeho oblíbenost po celé Evropě.

Zázrak spočívá v užité bavlně

Jak již bylo řečeno, premium-satén je materiál vyrobený z extra dlouhých nití egyptské bavlny. A to rozhodně není bavlna jen tak ledajaká, jedná se o neobyčejnou odrůdu Gossypium Barbadose. Nepěstuje se jen v Egyptě, dokonce z něj ani nepochází - pojem „egyptská bavlna“ je spíše označením oné kvality a zmíněného luxusu než určení původu.

     Důležité je i dělení bavlny podle délky nití ve staplech (chomáčcích) na krátká vlákna (0,9 – 2,4 cm), středně dlouhá vlákna (2,50 – 2,90 cm) a dlouhá a extra dlouhá vlákna (3 – 6,5 cm). Právě ta poslední, dlouhá a extra dlouhá, jsou těmi nejkvalitnějšími a zaručují ten největší luxus. A právě ten vám nabízíme.

Ne všechen „satén“ je opravdový bavlněný satén

Věřte, že satén, který seženete za lákavé peníze v supermarketu, je ve většině případů 100% polyester, nic víc. Rozdíl mezi polyesterem a premium-saténem je v tom, že polyester chladí, klouže, přitahuje prach, je neprodyšný, zatrhává se a ještě k tomu všemu i elektrizuje. Samotný pojem „satén“ navíc označuje tkalcovskou vazbu, ne druh materiálu.

Čím projde materiál, než je z něj ušita chlouba vaší ložnice

Kvalitní materiál musí vždy projít několika úpravami, které vyžadují precizní i nákladnější přístup. Právě proto byste měli zpozornět, když někdo nabízí rádoby kvalitní satén za cenu, která by ani náhodou nepokryla výrobní náklady opravdového premium-saténu. Pravý premium-satén, který vám nabízíme, prochází všemi žádoucími úpravami, jakými jsou:

  • Opálení – odstranění chloupků a přebytkových vláken, aby se povlečení později nežmolkovalo
  • Mercerizace – metráž prochází soustavou válců v chemické lázni a vlákna bavlny, která jsou původně plochá, se zakulatí – materiál tak znásobí své tradiční vlastnosti a získá typický lesk
  • Bělení – materiál získává bílou podkladovou barvu, na níž pak dokonale vyniknou barvy a vzory
  • Sanforizace – materiál se sráží na stanovené parametry, takže po vyprání se už dál srážet nebude
  • Horké kalandrování – materiál prochází soustavou horkých válců a metráž se pod vysokým tlakem leští, nabývá na kráse a lesku, což jednoznačně podtrhne dojem luxusu

Premium-satén z našeho obchodu všemi těmito kroky prochází a můžete si být jisti, že vybíráte z prvotřídního zboží té nejvyšší kvality. Vaše ložnice s naším premium-saténem dostane nádech dokonalosti.