• 100% česaná bavlna
  • 100 dnů na vrácení zboží
  • Vše skladem, expedujeme do 24 hodin
  • Poštovné zdarma nad 3.500 Kč

Vše o povlečení z Premium-Saténu

Jak jej nejlépe charakterizovat? Můžeme na vás chrlit přívlastky jako luxusní, hebký, jemný, decentně lesklý, příjemný, přírodní, pevný; můžeme vás zahltit podrobnými informacemi o historii, výrobních procesech a důvodech, proč jsme se rozhodli vyrábět povlečení jen z bavlněného saténu, ale cesta k poznání tudy nevede.

Celodenní lenošení v ložnici spojené třeba s četbou, spánkem, partnerským pohlazením, poslechem hudby či překvapením v podobě snídaně do postele jsou těmi pravými kulisami, kdy se o povlečení z Premium-Saténu dozvíte nejvíce.

Abyste ale nekupovali zajíce v pytli, tak vám můžeme prozradit, že v našem povlečení z bavlněného saténu se příjemně spí, odpočívá i lenoší. Povlečení se  snadno udržuje díky nežehlivé úpravě a je potřeba důkladně zvážit výběr vzoru, který si pořídíte, protože vám vydrží opravdu hodně dlouho.

Udělejte radost sobě i svým blízkým a pořiďtě si luxusní ložní povlečení z Premium-Saténu od českého výrobce Glamonde.

 

Glamonde_Luxusni_satenove_povleceni_Reina Glamonde_Luxusni_satenove_povleceni_Baptiste Glamonde_Luxusni_satenove_povleceni_Primavera

 

Zázrak spočívá v užité bavlně

Satén je tkanina v atlasové vazbě, která má výrazně hladký povrch a je hedvábná na omak. Decentní lesk je přirozenou součástí tohoto noblesního materiálu.

Premium-Satén se vyrábí z extra dlouhých vláken egyptské bavlny. Přesněji z neobyčejné odrůdy Gossypium barbadense. Tato rostlina pochází z Egypta, a proto bývají její vlákna označována jako Giza (tato informace se vám bude určitě hodit do křížovek – egyptská bavlna na čtyři je právě “Giza”).

Extra dlouhá vlákna jsou považována za ty nejhodnotnější a zaručují největší kvalitu výsledné tkaniny. A právě z nich je vyroben náš Premium-Satén. Má hustotu 300 nití na palec čtvereční, což z něj dělá skutečně pevnou textilii. Neuvěřitelné však je, že každé vlákno o délce 100 metrů váží pouze 1 gram. Díky tomu je egyptský satén opravdu jemnou tkaninou, která je na dotek dokonale hebká.

Glamonde_Vazba_satenu

 

Jak se saténové povlečení vyrábí, než do něj ulehnete

Pro náš Premium-Satén využíváme nejkvalitnější postupy přípravy. Jedině tak můžeme dosáhnout toho, že vám poskytneme povlečení, se kterým se po ránu nebudete chtít loučit. Úpravy, které tento materiál postupuje, jsou nákladnější, ale zaručují vysokou kvalitu a životnost. Odráží se samozřejmě i ve výsledné ceně. Pokud tedy někdy uvidíte “příznivou cenu saténu”, měli byste zpozornět – pravděpodobně se bude jednat o nekvalitně zpracovanou tkaninu nebo satén vyrobený z polyesterových vláken.

 

Jaké postupy využíváme k výrobě Premium-Saténu? 

  • Opálení – z tkaniny jsou opálením odstraněna přebytková vlákna. Díky tomu se povlečení v budoucnu nebude žmolkovat a uchová si svoji jemnou povrchovou strukturu.
  • Mercerace – metráž je ponořena do sodného louhu, ve kterém současně prochází soustavou válců. Vlákna bavlny, která jsou původně plochá, se zakulatí a zkrátí, čímž materiál získá lesk podobný hedvábí.
  • Bělení – vlákna jsou šetrným způsobem bělena tak, abychom na ně mohli v budoucnu natisknout zajímavý vzor.
  • Sanforizace – materiál se mechanicky vysráží na speciálním stroji. Díky tomu se již v budoucnu po vyprání nesrazí.
  • Horké kalandrování – tkanina prochází soustavou horkých válců, které upravují její povrchový vzhled. Válce látku leští, což podtrhne její jedinečnost, jemnost a dodává ji luxusní vzhled.

Náš Premium-Satén prochází všemi těmito kroky.  Povlečení, které si u nás zakoupíte, bude mít tu nejvyšší kvalitu na trhu.