• 100% česaná bavlna
  • 100 dnů na vrácení zboží
  • Vše skladem, expedujeme do 24 hodin
  • Poštovné zdarma nad 3.500 Kč

Vše o povlečení z Mako Saténu

Kvalitu a luxus zaručuje i materiál vyrobený z dlouhých nití egyptské bavlny s hustotou 200 nití na palec čtvereční. Po celé Evropě oblíbený materiál může blahodárně zapůsobit také na atmosféru vaší ložnice.

Základem je ceněná egyptská bavlna

Není bavlna jako bavlna. Při výrobě ložního prádla, které vám nabízíme, se používá speciální odrůda bavlny Gossypium Barbadose a stejně jako označení „egyptská bavlna“ je zárukou kvality a velmi nadstandardního požitku.

     Důležité je i dělení bavlny podle délky nití ve staplech (chomáčcích) na krátká vlákna (0,9 – 2,4 cm), středně dlouhá vlákna (2,50 – 2,90 cm) a dlouhá a extra dlouhá vlákna (3 – 6,5 cm). Při výrobě mako-saténu se používá výhradně dlouhých vláken a výsledek je vždy úžasný.

Zaručujeme pravý bavlněný satén

Zdaleka ne všechno, co prodejci označují za satén, je pravým saténem. Rozhodně si jej nesmíme plést s hojně prodávaným 100% polyesterem, který je na rozdíl od bavlněného saténu klouzavý a neprodyšný, chladí, přitahuje prach, zatrhává se a nepříjemně elektrizuje. Zmínit musíme i to, že samotným pojmem „satén“ označujeme tkalcovskou vazbu, ne druh materiálu.

     Ujišťujeme vás, že bavlněný satén, který vám nabízíme, je vysoce kvalitní, a to především díky pečlivému zpracování. Stejně jako premium-satén i mako-satén prochází několika úpravami, které z materiálu dělají onen luxusní artikl. Těmito úpravami myslíme:

  • Opálení – odstranění chloupků a přebytkových vláken, aby se povlečení později nežmolkovalo
  • Mercerizace – metráž prochází soustavou válců v chemické lázni a vlákna bavlny, která jsou původně plochá, se zakulatí – materiál tak znásobí své tradiční vlastnosti a získá typický lesk
  • Bělení – materiál získává bílou podkladovou barvu, na níž pak dokonale vyniknou barvy a vzory
  • Sanforizace – materiál se sráží na stanovené parametry, takže po vyprání se už dál srážet nebude
  • Horké kalandrování – materiál prochází soustavou horkých válců a metráž se pod vysokým tlakem leští, nabývá na kráse a lesku, což jednoznačně podtrhne dojem luxusu

Mako-satén z našeho obchodu prochází všemi těmito úpravami a můžete si být jisti, že vybíráte z prvotřídního zboží té nejvyšší kvality. Mako-satén je jednou z možností, jak uvést svou ložnici v dokonalost.