Oblíbené (0)

Průvodce výběrem rozměrů

Standardní velikost

Jak již samotný název napovídá, jedná se o základní rozměr povlečení, který má v ložnicích většina z nás. V tomto případě jde o bezkonkurenčně nejoblíbenější a nejžádanější rozměr, který je u nás k dostání. Pokud tedy nejste příliš vysocí a zároveň se neradi dělíte s partnerem či partnerkou o jednu přikrývku, pak je tento rozměr vhodný právě pro vás. Standardní velikost polštáře činí 70x90 centimetrů, u přikrývky se pak jedná o 140x200 centimetrů.

 

Prodloužená velikost

Pokud se potýkáte s nějakým tím centimetrem navíc a standardní rozměry přikrývek vám jednoduše nestačí, pak je prodloužená velikost ideální právě pro vás. Povlaky na polštáře obdržíte ve standardní velikosti 70x90 centimetrů, u přikrývky jsme nějaký ten centimetr přidali. Prodloužená velikost povlečení na přikrývku proto činí 140x220 centimetrů.

 

Francouzská velikost

Stále oblíbenější jsou tzv. francouzské velikosti povlečení, které jsou rozměrově větší než dva druhy velikostí výše jmenovaných. Rozhodnete-li se pro francouzskou velikost, pak od nás obdržíte dva klasické polštáře o rozměrech 70x90 centimetrů a přikrývku, jejíž rozměry činí 240x200 centimetrů.

 

Prodloužená francouzská velikost

Poslední rozměrovou variantou, kterou při svém nákupu můžete zvolit, je prodloužená francouzská velikost povlečení.  Zde činí povlečení na polštář standardních 70x90 centimetrů a povlečení na přikrývku potom 240x220 centimetrů. Tento rozměr je určen primárně vyšším osobám, pro které nejsou menší velikosti povlečení příliš komfortní.