Oblíbené (0)

Barevné povlečení do vaší ložnice – podle čeho si vybrat?

Lidé si vybírají barvu ložního prádla různě. Podle toho, jakou barvu mají obecně rádi, podle aktuálních módních trendů, podle vhodnosti barvy v závislosti na znamení zvěrokruhu nebo podle toho, co které barvy vyjadřují a jaké emoce navozují. V následujících řádcích se podíváme na poslední dvě kritéria – řeč barev, jejich vhodnost umístění do ložnice a přisouzení k jednotlivým znamením zvěrokruhu.

Některé barvy podporují aktivitu a může nám v jejich obklopení hůře usínat. Tyto barvy astrologové nedoporučují dávat do ložnice ani jako malbu, ani jako doplňky. Pokud je však máme rádi a potíže s nimi na sobě nepozorujeme, můžeme je samozřejmě zvolit.

Co která barva vyjadřuje a ke komu se hodí

Pro unavené, smutné nebo zimomřivé lidi jsou vhodné teplé barvy – hnědá, žlutá, oranžová a červená. Všechny tyto barvy mají totiž pozitivní vliv na lidskou psychiku. Do ložnice se z nich ale hodí pouze červená, barva tepla, ohně, energie, sexu, ale také agresivity a nenávisti. Oranžová barva podporuje komunikaci, kdežto do ložnice chodíme odpočívat, žlutá barva může snadno způsobit potíže s usínáním a hnědá zesiluje naše soustředění a sílu k překonávání překážek.

Neutrální bílá barva je symbolem čistoty, svěžesti a naděje. Bílé povlečení si můžeme do ložnice bez obav pořídit, měli bychom však vybírat povlečení, na němž je tato barva kombinovaná s jinou, teplejší barvou. Samotná může působit velice chladně a stroze.

neutrálním řadíme také ještě barvu černou, kterou v naší kultuře vyjadřujeme především smutek, může být ale i symbolem moci a důstojnosti. Neplatí pro ni prakticky žádné omezení, pouze to, že by ji neměli volit lidé trpící depresemi a osamělí lidé. Velmi pěkně vypadá povlečení v kombinaci černé a světlejší barvy.

Modrá, fialová a zelená jsou nejčastěji užívanými studenými barvami. Zatímco modrá vyjadřuje důvěru, věrnost a upřímnost a do ložnice si může modré povlečení vzít každý, kdo není fyzicky slabší nebo zimomřivý, fialová symbolizuje inspiraci a kreativitu a do ložnice se nehodí z prostého důvodu – nenechala by vás v klidu spát a nutila by vás neustále přemýšlet. Zelená barva se dokonce do odpočinkových místností doporučuje – jde o barvu klidu, rovnováhy a regenerace.

Nejoblíbenější pastelovou barvou je zřejmě růžová. Ta značí křehkost, nevinnost a romantiku. Pokud je růžové barvy v ložnici moc, působí mnohdy přeslazeně. Můžeme však zvolit některou oku lahodící barevnou kombinaci, například růžovou s černou nebo hnědou barvou. Povlečení růžové barvy nebo s růžovými motivy může z vaší ložnice udělat ještě příjemnější místo pro odpočinek, než jakým už bezpochyby je.

Každé znamení má svou barvu

Znamení zvěrokruhu považují astrologové za ukazatel naší osobnosti, našeho charakteru. Lidé narození ve znamení Raka bývají jemní a citliví, Štíři jsou sice citliví, ale dovedou být pěkně ostří, berani bývají tvrdohlaví… A tak bychom mohli pokračovat. Raději se podívejme, jaká barva je kterému znamení přiřazena jako ta osudová:

Beran – k průbojným Beranům se bez pochyby hodí červená

Býk – obvykle vyrovnaným Býkům je přisouzena modrá a zelená

Blíženci – bystrým Blížencům je astrology přiřazována fialová, žlutá a zelená

Rak – Raci jsou ti nejcitlivější lidé z celého zvěrokruhu, proto jim náleží bílá

Lev – sebevědomé Lvy potěší nejvíce oranžová a žlutá

Panna – pořádkumilovné Panny mají přisouzenu hnědou a zelenou barvu

Váhy – s Vahami se údajně pojí růžová a zelená

Štír – černá, červená a hnědá – barvy Štírů s jemnou duší, ale ostrými lokty

Střelec – přímočaří Střelci jsou spojováni s modrou a oranžovou

Kozoroh – k praktickým Kozorohům se hodí černá barva

Vodnář – idealističtí Vodnáři tvoří osudové spojení s barvou fialovou

Ryby – něžné Ryby jsou spojovány s modrou

Ty barvy, které jsou jednotlivým znamením zvěrokruhu přisuzovány, jsou lidem v těchto znameních nejpřirozenější. Ne vždy je ale jejich „osudová“ barva i jejich oblíbenou.

Pořiďte si barevné povlečení spíše podle toho, jakou barvu máte opravdu rádi, a podle toho, zda se hodí do ložnice, do místnosti, kde bychom se měli uklidnit a odpočívat. Z naší nabídky si vybere milovník jakékoliv barvy. Přesvědčte se o tom sami!