Oblíbené (0)

6 typů ložnic a barvy, které k nim ladí

Co člověk, to jiná ložnice. Promítáme-li do vzhledu své ložnice svou osobnost, je pravděpodobné, že každá ložnice bude vypadat úplně jinak, maximálně si některé budou v něčem podobné. Jaké jsou nejčastější typy ložnic a jaké povlečení se k nim hodí? Podívejte se na přehled, který jsme pro vás k tomuto tématu vytvořili, a představu si udělejte sami.

Moderní ložnice – když jdeme s dobou

Ti z nás, kteří milují modernu, mohou neustále sledovat nové trendy a netrpělivě očekávat jejich příchod na trh v podobě nejmodernějšího nábytku a neotřelých doplňků. Pokud je nízká dřevěná postel a obvykle dvoubarevně laděný interiér podle vašeho gusta, můžete svou ložnici podpořit ještě uváženým výběrem ložního prádla, které její moderní šmrnc podtrhne. Ať už jsou dvoubarevné kombinace jakékoli, obvykle v nich hraje roli neutrální bílá, kterou můžeme libovolně zkombinovat s jakoukoli jinou barvou od béžové, krémové či šedé přes červenou a fialovou až po hnědou a černou. Jestliže ani ve vaší moderní ložnici nechybí bílá, vsaďte na povlečení, kterému tato barva dominuje. Jako příklad můžeme uvést model luxusního povlečení Angelo v elegantní kombinaci bílé a zelené. Jednoduše dokonalé!

Vintage styl – pro milovníky starých dobrých časů

Opakem nejrozmanitějších módních záležitostí je vintage styl, který se v poslední době přesouvá i do interiérů, tedy i do ložnic. Retro, které nás může vrátit doby, jakou si sami vybereme, nebo na místa, v nichž bychom chtěli žít, je prostě ohromující a lze díky němu z obyčejné místnosti vybudovat maximálně útulný koutek. Vintage ložnici často dominuje vysoká a krásně nastlaná postel, která vybízí k lenošení a navíc stále úchvatně vypadá. Nejvhodnější je zvolit do ložnice barvy tlumené, které podpoříme výraznějším odstínem některé oblíbené barvy. K tomu, aby byla vaše vintage ložnice dokonalá, vám může přispět například model Fiore, který vás potěší nejen svou jemnou barvou, ale i luxusním pohodlí, které vám poskytne.

Venkovský styl – prchněme z města, ale zůstaňme v něm

Venkovský styl mají rádi nejen venkované, ale i obyvatelé větších či menších měst, v nichž takto laděná ložnice vyvolává pocit klidu a zahání všudypřítomný městský stres a shon. Elegance, v níž hraje prim dřevo v různých odstínech. Jemná až jednoduchá barevnost, která nerozptyluje. To je to, co nám někdy v našich domovech schází. Na venkovskou pohodu se můžete naladit třeba modelem kvalitního povlečení Fresko. Neurazí, nepobouří, pohladí na těle i na duši.

Minimalistický styl – pro skromné i náročné

Minimalistický styl se kromě výtvarnictví a hudby také odrazil v našich domovech. Stejně jako dvě zmíněná odvětví, i v ložnici se minimalistický styl snaží nerozptylovat, spíše uklidnit a nechat snít. Minimalistickou ložnici obvykle tvoří postel, noční stolky, skříň, osvětlení a někdy i jeden doplněk, pokud vůbec nějaký. Přesto takové ložnice vypadají nádherně a je radost v nich pobýt. I zde se vsází na tlumené a nikterak křiklavé barvy. Proto můžeme doporučit například model Rebeca, který snahu o minimalismus umocní.

Etno ložnice – domov s nádechem exotiky

Všemi barvami naopak může hrát typická etno ložnice, která je veselá, pozitivní a člověk v ní nechce jen spát, chce si ji užívat plnými doušky a dát plný prostor dennímu snění. Etno ložnice už na první pohled baví a vyvolává otázku „co je to?“ při pohledu na netradiční doplňky. Etno ložnice je kus dalekého světa přímo u vás doma. Co takhle zpestřit ji povlečením Constantin, který v sobě spojuje hravost a energii žluté a červené barvy?

Dětský pokoj – aby drobotina milovala své zázemí

Dětský pokoj je pro dítě do jisté doby skoro celým světem. Během předškolního a školního věku jde o jeho zázemí, v němž by se mělo především cítit bezpečně, ale také natolik příjemně, aby v něm rádo trávilo čas při učení nebo při hře. Při přechodu na druhý stupeň se samozřejmě pokoj mění a po nástupu na střední školu jakbysmet – to se z něj může stát tmavé nebo výrazně individualisticky zaměřené doupě. Do druhého stupně by ale měl být pokoj světlý, pozitivní, vábivý.

Je vedlejší, zda zvolíme v dětském pokoji pestrobarevné kombinace stěn a doplňků, nebo se budeme držet při zemi a v pokoji bude neutrální bílá barva. Hlavní je, aby se v místnosti dítě cítilo dobře, je tedy možné s ním od jistého věku diskutovat i o tom, jakou barvu by v pokoji chtělo. Pomineme-li fakt, že dívky obvykle neodolají růžové či fialové barvě a chlapci zase modré, oblíbenou se stala zelená a oranžová, a to samostatně, ve vzájemném spojení nebo v kombinaci s bílou. Právě kombinaci zelené a oranžové nabízí povlečení Velia. Pokud se do pokoje vašeho dítka hodí, proč váhat?

Až dítě doroste v dospívajícího, nemusíte se bát pořízení jakéhokoli cestovatelského modelu pro mládež. Dospívající v něm najde něco cool a ke všemu uvítá mít v pokoji Paříž, Londýn nebo Spojené státy, případně jiné motivy.

Vyberte si ložní prádlo pečlivě, tak, aby ladilo s celkovým stylem vaší ložnice. Z naší nabídky si vybere milovník moderny i vintage stylu, mladší i starší. Kromě sladění barev se stylem ložnice si povlečení od nás zamilujete pro jeho hebkost a jemnost, ale zároveň odolnost a pevnost. Kdo ho jednou vyzkouší, nedá na něj dopustit!