Oblíbené (0)

Povlečení ovlivňuje kvalitu spánku i vzhled vaší ložnice

Už jste se někdy zamysleli nad tím, za jakých okolností se člověk může opravdu dobře vyspat? Je k tomu potřeba několik základních věcí – teplo, sucho a klid. Většina z nás naštěstí nepatří k těm, kteří by si nemohli dopřát více, konkrétně pohodlnou postel v pěkné ložnici, typickou atmosféru domova, dobrý pocit ze známého prostředí nebo třeba kvalitní a příjemné ložní prádlo, do kterého uléháme.

Beze spánku to nejde

Jak už jsme jistě všichni pochopili, spát musíme. Během spánku dochází k relaxaci organismu, uvolnění svalů, ztrátě vědomí a k mnoha dalším jevům. Obvykle se doporučuje spánek dlouhý 7-8 hodin během 24 hodin, potřeba této relaxace a regenerace je však individuální a může se pohybovat mezi 4 a 12 hodinami denně. Záleží například na tom, zda jsme unavení po náročném dni, nebo jsme naopak přes den odpočívali, či na psychickém rozpoložení člověka – a i na to reaguje tělo jinak. Když se někdo necítí psychicky dobře, spí i zmíněných 12 hodin denně, jiní zase naopak nemohou dlouho usnout, případně se brzy vzbudí a spánek je tak velmi krátký.

Jednou z nejpozoruhodnějších věcí na spánku je to, že se nám zdají sny, a to třeba i tehdy, když si je po probuzení nevybavujeme. Někdy mohou být zase tak živé, že máme ráno pocit, jako by šlo o skutečnost. Jen co ale mozek začne normálně pracovat, uvědomíme si, že to byl jen sen.

Usínání i probouzení v krásném prostředí

Asi všichni jsme také už poznali ten pocit, kdy se tělo pomalu uvolňuje, hlavou neorganizovaně probíhají různorodé myšlenky a my usínáme. To poslední, co ještě před usnutím vnímáme, je to, co se nás dotýká – naše povlečení. Na druhou stranu když se ráno probouzíme, je povlečení jednou z prvních věcí, kterou cítíme a vidíme. A to jsou dva pádné důvody pro pořízení kvalitního a příjemného, ale také pěkného povlečení, které se nám bude líbit a díky kterému se usmějeme i tehdy, když nám zvoní budík.

Povlečení dělá ložnici krásnou

Povlečení už v dnešní době nechápeme pouze jako kus látky, ale spíš jako funkční bytový doplněk. Jeho vzhled si můžeme zvolit z pestré nabídky a vyladit ložnici tak, aby se v ní odrážela naše osobnost. Platí to obzvláště tehdy, když máme v ložnici velkou postel, která zabírá nezanedbatelný prostor. Na designu ložního prádla, které na ní máme, potom opravdu záleží.

V naší nabídce najdete luxusní ložní prádlo vyrobené z báječného Prémium-Saténu a Mako-Saténu s nejrůznějšími vzory, jako jsou geometrické, květinové, abstraktní nebo speciálně určené pro mládež. Samozřejmostí je možnost vašeho výběru z mnoha barev a barevných kombinací, které nejen že naladí ložnici na vaši vlnu, ale také může zlepšit váš spánek nebo celkový pocit z ložnice.

Usínejte bezstarostně a probouzejte se radostně s pěkným, příjemným a kvalitním povlečením. Stačí k tomu tak málo!