Oblíbené (0)

Polohu těla a směr umístění postele se nevyplatí podceňovat

Probouzíte se neodpočatí? Schází vám energie, elán a chuť do života? Možná, že za těmito pocity a problémy stojí taková „maličkost“, jakou je vaše poloha při spánku nebo samotné umístění postele. Přesto, že polohu postele a nábytku okolo mnoho z nás podceňuje, ve skutečnosti může mít taková „zbytečnost“ na kvalitu našeho spánku značný vliv. Pokud ložnici rekonstruujete nebo se právě pouštíte do jejího zařizování, nechte se inspirovat následujícími řádky, na kterých vám poradíme, kam svou postel umístit a k jaké světové straně je vhodné ji situovat. Věřte, že zásady feng-šuej se v tomto případě nevyplatí podceňovat.

Ideální umístění postele

Pokud to prostorové řešení vaší ložnice dovolí, snažte se postel situovat do osy, která prochází středem vašeho bytu. Je-li to alespoň trošku možné, snažte se v ložnici vyvarovat všech rušivých elementů. Nepleťte si tuto oázu klidu s pracovnou a vyvarujte se umístění elektronických zařízení (počítač, televize, rádio apod.). Vyhýbat byste se měli také zrcadlům nebo lesklým plochám, jež mohou odrážet životně důležitou energii v místnosti. Nyní se však již podívejme na samotné umístění postele, jež může váš spánek ovlivnit nemalou měrou. Vaše hlava směřuje k severu: trpíte nespavostí? Pak situujte svou postel na sever. Umístění zde se doporučuje zejména starším lidem nebo malým dětem, kterým propůjčí pocit klidu a bezpečí.

Vaše hlava směřuje k jihu: máte-li zde situovanou svou postel, pak se můžete poměrně často budit a ráno se cítit nevyspalí a celí rozlámaní. Důsledkem následné podrážděnosti pramenící z nekvalitního spánku mohou být bouřlivé hádky a neshody mezi partnery. Dlouhodobé praktikování této polohy se nedoporučuje. Je však ideální pro povzbuzení vášní a atraktivity.  

Vaše hlava směřuje k východu: ideální poloha pro mladé lidi, kterým propůjčuje pocit světlých zítřků a skutečnosti, že mají vše doposud ještě stále před sebou. Ideální je tato poloha pro budování kariéry a uspořádání vlastních věcí.

Vaše hlava směřuje na západ: jedna z ideálních poloh, díky kterým bude váš spánek velmi kvalitní a uspokojivý. Tato poloha – ač to zní sebevíce podivně – může zlepšit dokonce vaše finanční příjmy a milostný život. Všeobecná spokojenost však může vést k postupné lenosti. Proto neusínejte „na vavřínech“ a občas svou postel přesměrujte k energičtějším polohám.

Vaše hlava směřuje k severovýchodu: tato poloha je krátkodobě vhodná zejména pro osoby, které trpí nedostatkem motivace či se nacházejí v útlumové životní fázi. Jelikož se jedná o poměrně agresivní polohu, nedoporučuje se její praktikování příliš dlouho.

Vaše hlava směřuje k jihovýchodu: rozhodnete-li se postel umístit v pokoji tímto směrem, pak se můžete připravit na rostoucí kreativitu a nemalé budoucí zisky. Poloha podporuje aktivní růst a neméně aktivní život.  

Vaše hlava směřuje k jihozápadu: obezřetnost a mírumilovné vztahy – tak přesně toto charakterizuje následující polohu. Pokud však budete spát dlouhodobě s nohama směrem na severovýchod, osa, kterou svírá severovýchod a jihozápad, může učinit váš život značně nestabilním, o což nestojí s největší pravděpodobností nikdo z nás.

Vaše hlava směřuje k severozápadu: s největší pravděpodobností budete patřit mezi vůdčí osobnosti nebo v sobě tuto charakteristiku v blízké době objevíte. Poloha je spojena s delším a hlubším spánkem a hodí se zejména pro starší osoby oplývající zkušenostmi a autoritou, již dokáží moudře využít.

Ani výběr povlečení se nevyplatí podceňovat

Výše jsme si uvedli, jak může kvalitu spánku ovlivňovat poloha postele, potažmo poloha vaší hlavy. Ať už radám feng-šuej věříte či nikoli, při zařizování ložnice vám mohou být zajímavým rádcem a pomocníkem. Kromě umístění postele však nepodceňte ani její „obsah“. Pozor si dávejte zejména na výběr vhodného povlečení a to jak už z pohledu barvy, tak materiálu, z něhož je povlečení ušito. Sázejte raději na méně agresivní barvy, které budou kompatibilně doplňovat barevné ladění interiéru. Při výběru materiálu se zaměřte zejména na jeho kvalitu a vyhněte se nápadně levným typům povlečení, jež nemají s tím kvalitním mnoho společného. V naší nabídce naleznete kvalitní povlečení v různých barevných kombinacích z mako-saténu nebo premium-saténu, který patří k nejkvalitnějším materiálům na našem trhu.

Vytvořit z ložnice oázu klidu není nic složitého. Stačí pouze správné umístění postele a vhodně zkombinované povlečení ušité z kvalitního materiálu.