Oblíbené (0)

Nevhodné povlečení se může projevit nedostatkem spánku. Víme, na co si dát pozor!

Jestliže si nepřipravíte pro spánek vhodné podmínky, nemůžete se divit, že obtížně usínáte, v noci se budíte a už brzy ráno sledujete budík. Nedostatek spánku se potom pravděpodobně podepíše na vašem zdraví a na vaší duševní pohodě – budete bez nálady, bez energie, zkrátka tak nějak nebudete ve své kůži. My přitom víme, na co si dát pozor při výběru povlečení, aby podmínky pro spánek byly dokonalé. Nepodcenili jste něco?

V hlavní roli materiál

V dnešní době máme možnost vybrat si ložní prádlo vyrobené z nejrůznějších materiálů, ale ne každý je schopen dlouhodobě splňovat požadavky náročného uživatele. Pokud chcete prádlo hebké a jemné, nemusí to nutně znamenat, že by mělo mít krátkou životnost. A také neplatí, že pokud si vyberete už na pohled pevné povlečení, vydrží vám roky. Spíše si v něm užijete noci plné nepohodlí a budete se ho chtít rychle zbavit. A přitom, když si správně vyberete, můžete oba požadavky spojit – můžete si pořídit jemné povlečení, do kterého každý večer s chutí zaplujete, ale zároveň pevné a odolné, které vám bude sloužit roky. Stačí jen zapátrat po ložním prádle vyrobeném z Premium-Saténu nebo Mako-Saténu. Třeba v naší nabídce, v níž za každý kus ručíme.

Zároveň, pokud si budete vybírat saténové povlečení, ujistěte se, že jde opravdu o bavlněný satén, ne o levný polyester, který za bavlněný satén někteří prodejci rádi vydávají. Rozdíl je například v tom, že bavlněný satén na rozdíl od polyesteru nepříjemně nechladí a v horku se v něm nezapaříte – je totiž prodyšný.

Barvy mohou spánek zachránit i pohřbít

Ložní prádlo je ve vaší ložnici doplňkem, který nelze přehlédnout, protože v ní zabírá nezanedbatelnou plochu. Proto byste měli pečlivě volit i jeho barvu nebo barevné kombinace tak, aby vám povlečení celkově ladilo k ložnici, ale také aby se vám barvy opravdu líbily a nebyli jste z nich zanedlouho rozmrzelí. Některé barvy ze své podstaty sice do ložnice nehodí, například fialová, která podporuje myšlení a kreativní činnost. Jestli ji ale máte opravdu rádi a nechcete se o ni připravit, můžete to s ní zkusit. Pro tyto účely rozhodně doporučujeme přečíst článek Barvy ve vaší ložnici. Víte, co vám říkají? z našeho magazínu.

Zkombinujte obojí a neslevujte ze svých požadavků

Právě proto, že si dnes můžeme dlouze vybírat z nejrůznějších produktů, nemusíme mnohdy ani slevit z toho, co opravdu chceme. Chceme konkrétní materiál v té a té barvě? Obvykle to není problém. Vyzkoušejte to. Není nad to, když se člověk v ložnici cítí spokojeně a může se vyspat tak, jak potřebuje.

Dopřejte si v ložnici dokonalý komfort spojený s luxusním vzhledem, k němuž může velmi přispět i správně vybrané ložní prádlo. Taková investice se vyplatí a nebudete jí litovat.