Oblíbené (0)

Jak na uklidňující spánek? S pomocí Feng-Shui!

Marně se trápíte nedokonalým spánkem? Budíte se několikrát za noc, hledíte do stropu a nemůžete přijít na to, co je špatně a proč se vám nedaří kvalitně se vyspat a načerpat síly na další den? Na vině mohou být narušené prostorové energie. Pomoci vám může Feng-Shui.

Feng-Shui není zaříkadlo

Ačkoli to tak může znít, Feng-Shui (v překladu „vítr a voda“) není žádné kouzelné zaříkadlo, které by vám po jeho několikerém odříkání zázračně zachránilo spánek. Jedná se o tradiční čínské učení o vztahu člověka k jeho životnímu prostoru v plynoucím čase. Feng-Shui se zabývá zákonitostmi, které určují plynutí energie čchi v konkrétním prostoru, jako je kancelář, obývací pokoj, ložnice nebo celé město. Nemějte obavy, složitou filozofií vás dále trápit nebudeme.

Pravidla Feng-Shui ve vaší ložnici 

Učení Feng-Shui stanovuje několik pravidel, jimiž se můžete řídit a dopřát si tak ničím nerušené prostředí, které bude vyhovovat svému účelu. A jaká pravidla zajistí tok energie čchi, a tedy učiní vaši ložnici ještě příjemnějším místem?

  • Nemějte v ložnici počítač, televizi a cvičební náčiní. V ložnici máte odpočívat, spát a ničím se nerozptylovat.
  • Větrejte často, abyste měli v ložnici příjemný vzduch.
  • Nemějte v blízkosti postele květiny. Květiny do ložnice nepatří, výjimkou mohou být prostorné ložnice, v nichž je postel oddělena dostatečným prostorem od květin.
  • Postel byste měli v ložnici mít umístěnou tak, aby byla přístupná z obou stran, na obou stranách by měly být noční stolky. Vhodné je přiražení čela postele ke zdi. Postel by neměla být v jedné linii s dveřmi a neměla by být přímo pod oknem. Nad postelí by neměly viset obrazy ani jiné dekorace.
  • V ložnici nemají své místo pochmurné obrazy a dekorace. Vždy vybírejte obrazy pozitivní.
  • Světlo v ložnici by mělo mít několik odstínů a být matné.
  • Ložnici byste neměli mít vymalovanou sytými barvami. Naopak volte barvy jemnější, například šedou, béžovou, lehkou modrou nebo zelenou a jakoukoli barvu ze škály bílá-čokoládově hnědá.

Zaujalo vás učení Feng-Shui, nebo se na něj stále ještě díváte skepticky? Jestliže máte potíže se spánkem nebo máte pocit, že je ve vaší ložnici něco špatně, zvažte Feng-Shui. Rozhodně stojí za vyzkoušení!