Oblíbené (0)

Jak fungují energie jin a jang aneb Mějte svou ložnici v rovnováze

Jin a jang jsou síly, energie, které bychom podle čínského učení měli udržovat v rovnováze, aby nám na světě bylo dobře. Pokud jsou tyto energie v rovnováze, vše je harmonické. V následujících řádcích uchopíme vaši ložnici jako celý svět a poradíme vám, jak ho podle čínského učení harmonizovat, abyste se v něm cítili nadmíru dobře.

Co si můžeme představit?

Síly jin a jang vyjadřují dokonalou vyrovnanost a harmonii. Kruh, který spolu vzájemně tvoří, si rozdělují stejným dílem – jsou v rovnováze, což je ideální stav. Síly nepůsobí proti sobě, naopak se navzájem doplňují a jsou na sobě závislé. Obě tyto síly v sobě mají malou část síly druhé.

Jang – světlo, mužství, aktivita

Síla jang je symbolem světla, duchovna, mužství, aktivity, veselosti, dne a tím pádem bdění. K této síle se přiřazuje červená barva, která otepluje, působí proti chladu. Pokud je kolem nás přemíra energie jang, můžeme trpět horečkami, záněty nebo překyselením. Energii jang hledejme ve všem teplém, hřejivém a světlém.

Jin – temnota, ženskost a pasivita

Opačné elementy, ačkoli jsme si řekli, že síly nepůsobí proti sobě, jsou projevy energie jin. Jde o temnotu, materiálno, ženskost, pasivitu, odpočinek, spánek a noc. Barva, kterou čínští učenci přiřazovali k energii jin, je modrá. I zde můžeme vidět opak. Zatímco červená u energie jang otepluje, modrá u jin ochlazuje. Při přebytku energie jin v našem okolí můžeme být zimomřiví a v těle může být zásaditější prostředí. Energii jin najdeme ve všem studeném a temném.

Panuje ve vaší ložnici harmonie životních sil?

Zamyslete se nyní nad tím, jak vypadá vaše ložnice. Nepůsobí příliš studeně, nebo naopak nevyvolává pocit nadměrného tepla? Pokud ano, může to být i jedním z důvodů, proč se možná nemůžete v ložnici stoprocentně uvolnit a oddat se pevnému a posilujícímu spánku. Počítají se barvy stěn, nábytku, doplňků a velkou roli může hrát i ložní prádlo, v němž trávíte pravděpodobně každou noc. Jestli máte dojem, že by vaše ložnice potřebovala nějakou změnu, máme pro vás 2 možnosti, jak harmonii dvou životních sil řešit.

Nedostatek tepla

Při přemíře energie jin, která vyvolává pocity chladu, je vhodné obklopit se větší měrou energie jang, které je, jak jsme již řekli, připisována červená barva. V takovém případě můžeme doporučit například model luxusního ložního prádla Umfredo. Doporučená teplá barva, červená, dodá prostoru ložnice více tepla, a to nejen opticky, ale i z hlediska energie.

Nedostatek chladu

V opačném případě, pokud ve vaší ložnici převažuje energie jang, která vyvolává teplo až horkost, měli byste zapřemýšlet o doplňku, například právě o ložním prádle, ve studené barvě, nejlépe v jang přisuzované modré. Jednou z možností může být například model Peppy, který svou barvou vaši ložnici příjemně ochladí a posune ji zase o něco blíže k harmonii.

Vyrovnejte ve své ložnici dvě životní energie, které podle starých čínských učenců mají moc navodit harmonii v celém světě. Za kvalitnější spánek a lepší pocit z vlastní ložnice to přece stojí!