Oblíbené (0)

Bydlení dle zásad Feng Shui zvyšuje kvalitu spánku

Tradiční čínské učení zabývající se prouděním energií v prostoru je v současné době opět velmi v módě. Přeje mu uspěchaná doba, neustálý stres, potřeba spánku, ale zároveň potíže se spánkem a jeho nedostatek způsobený psychickým vypětím, které si doba žádá. Lidé se proto obracejí na to, co fungovalo dříve – na zdánlivě prostá učení, ze kterých mohou vyvodit docela jednoduchá opatření a díky nim si usnadnit život.

Nechte energie proudit

Jak jsme již řekli, v učení Feng Shui jde o to, že energie musí mít možnost v určitém prostoru proudit. Co pro to můžete udělat vy? Hned několik věcí. Zbavte se nepořádku a všech nepotřebných věcí, které vám jen zabírají místo. Rovněž schovávejte předměty, které vám připomínají bolestné zážitky a vyvolávají ve vás nepříjemné pocity a vzpomínky, například fotografie. Tím, že je budete mít na očích, ničemu nepomůžete. Nechte květiny, aby oživily váš byt, a vybírejte si ty, které mají zakulacené listy.

Stále dbejte na dostatečný průnik světla okny; pokud svítíte, používejte tlumená světla, ne ostrá. Pokud si lámete hlavu nad výmalbou, Feng Shui doporučuje červenou, černou, bílou a zlatou. Vyberte si odstín, který se vám zalíbí a váš domov dostane zcela nový kabát.

Jak na ideální ložnici podle Feng Shui

Co se samotné ložnice týče, v ní byste měli podle pravidel učení rozestavět nábytek, nevybavovat ji televizí a jinou elektronikou, ideálně ani živými květinami ne, pokud není ložnice vyloženě prostorná. Pravidelně, často byste měli ložnici větrat, aby se energie mohly měnit. Z barev byste si měli vybírat spíše ty klidnější, a to z celé škály od čistě bílé po sytě hnědou.

Postel by rozhodně neměla být přímo pod oknem a ani v přímé linii s dveřmi. Zato by měla být ukotvena čelem ke zdi a měla by být přístupná z obou stran. Na každé straně postele by měl být umístěn noční stolek pro pohodlné odkládání drobností obou místnost obývajících. Nad postelí by neměla viset žádná dekorace, prostor by měl zůstat prázdný.

I nad dekoracemi, které nejsou přímo nad postelí, bychom se měli dobře zamyslet, zda se do ložnice hodí. Například obrazy v sobě nosí silné energie a je vhodné mít v ložnici obraz něčeho příjemného, co bychom si přáli, aby se stalo, nebo obraz představy, která je nám libá.

Důležité je i to, abyste se v posteli cítili pohodlně, což samozřejmě znamená vybrat si kvalitní, hebké, ale zároveň pevné ložní prádlo ve své oblíbené barvě nebo barevné kombinaci.

Pokud vás trápí nekvalitní spánek, neváhejte a vyzkoušejte zásady tradičního čínského učení Feng Shui, které se zaměřuje na správné proudění energií v prostoru a může celkově zlepšit kvalitu života a ve vašem domově nastolit všeobecnou pohodu a klid!