Oblíbené (0)

Zimní světlá inspirace aneb Čím vaše ložnice v zimě ožije

Zima může být krásným ročním obdobím, pokud sníh vše kolem nás zahalí do bílé. V posledních letech jako by to už nebyla samozřejmost, že bude zima právě bílá a čistá. My ale víme, jak si povznášející čistotu a svěžest tohoto času zařídit v ložnici. Proto vám opět přinášíme trochu inspirace.

Zimní barvy – světlé odstíny

Jestliže se chceme v ložnici naladit na zimu, určitě bychom měli volit světlé odstíny studených barev, například modré a fialové, případně neutrální bílou, která může být pro mnoho z nás v tomto období jasnou volbou bez delšího přemýšlení. Bílá je nádherná a plní svůj účel, ať už je sama, nebo v kombinaci s jinou ze zmíněných barev.

Když chceme čistou bílou

V takovém případě není moc nad čím přemýšlet, zkrátka si vybereme čistě bílé ložní prádlo, které nám poskytne nejen dokonalý designový zážitek, ale i luxusní odpočinek, někdo raději zvolí povlečení s jemnými světlými vzory. Naším favoritem je v této kategorii model Garland, v něm se snoubí jednoduchost bílé a šedé barvy s elegancí bavlněné paličkované krajky. Pokud jste dosud váhali, nyní už nemusíte. Toto ložní prádlo udělá z vaší ložnice ledové království, v němž však najdete v zimě tolik potřebné a příjemné teplo.

Modrá – studená, avšak povzbudivá

Modrá barva je snad za každé situace hezká, o tom netřeba dlouze mluvit. Až si ložní prádlo, na němž se v celé kráse objeví, navléknete na své lože, příjemně vás zamrazí. Pro milovníky této barvy můžeme doporučit model Marietta. Modrá jako by se na něm proměnila v ledovou zimní řeku, která si razí cestu korytem v bílé, zasněžené krajině. Pokud hledáte v ložním prádle víc než jen barvy, tento model si jistě zamilujete.

Fialová – ztělesněná něha s nádechem chladu

Jestli vás něco může jemně pohladit, a přitom ve vás zanechat silný zážitek, je to kombinace světlých a tmavých odstínů fialové barvy. Fialová je sice intelektuální barvou, která podporuje přemýšlení a tvůrčí činnost, v provedení, v jakém nabízíme model Constanzo, vás však bezpochyby ukolébá, jen co si jí budete chvíli pokojně užívat.

Šedá a béžová – jako by přicházelo jaro

Kombinace šedé a béžové, kterou jsme pro vás připravili v modelu Vinea, si oblíbíte, jestliže chcete podtrhnout koloběh ročních období, konkrétně střídání zimy jarem. Šedá, která stále ještě připomíná poslední záblesky zimy a sněhobílé krajiny, je zde protkána abstraktním vzorem v béžové barvě. Ta je oproti šedé teplejší a jejich kontrast je vskutku na pohled dokonalý. Jako by jaro už klepalo na dveře a do krajiny se vracely barvy…

Se zimou spojujeme i otázku materiálu

To první, co zcela jistě zaujme při příchodu do ložnice, jsou barvy a celkový design povlečení. Aby nám v něm ale bylo opravdu báječně a mohli jsme si ho užívat plnými doušky, potřebujeme k tomu materiál, který v zimě zahřeje a bude nám příjemný na dotyk. Pro zimní období je ideální bavlna a flanel, zejména druhou možnost mnoho lidí volí se zárukou, že budou v teple, ať už bude venku jasno, nebo se okolím bude prohánět sněhová bouře. Příjemně vám ale může být i v povlečení vyrobeném z kvalitního bavlněného saténu – z Mako-Saténu a Prémium-Saténu. Zbořme jednou pro vždy mýtus, že satén chladí, to je záležitost polyesteru, který bohužel někdy obchodníci za satén vydávají. Kvalitní saténové ložní prádlo vám poskytne odpočinek v takovém luxusu a teple, že z něj budete ráno jen neradi vstávat do dalšího dne.

Není venku ta správná zima? U vás může být!

Ani když se zima příliš nepovede a sněhu je velmi poskrovnu, ve vaší ložnici to může zimní svěžestí přímo sršet. Stačí, když si z naší nabídky vyberete povlečení, které vám barvami připomene, že zima může být kouzelná, i když je za oknem lednové bláto, ale také vás zahřeje a příjemně pohladí. Vyzkoušejte to na vlastní kůži!