Oblíbené (0)

Vybírejte barvu ložního pečlivě. Hraje v ložnici velkou roli!

Nevíte, které povlečení z toho dostupného množství zvolit? Bude vám ladit se samotným prostorem ložnice a s dekoracemi? Potřebujete, aby povlečení ložnici rozzářilo, nebo naopak trochu utlumilo její jas? Otázek je mnoho a jisté je jen jedno – v ložnici se chcete především dobře cítit. Podívejte se, jaké barvy vám k tomu stoprocentně pomohou.

Bílá – aby ložnice působila jemně

Velké části povlečení v naší nabídce dominuje bílá a není to jen tak z rozmaru. Bílá je univerzální, nebo chcete-li neutrální barva, která se dá sladit s jakoukoli jinou, aniž by kombinace působila jakkoli rušivě. Z toho plyne její absolutní harmonie. Kromě ní navozuje také pocity jemnosti a čistoty. Bílá barva je tak úžasně decentní, že se hodí snad všude a ložní prádlo není výjimkou. Když se večer zahalíte do čisté bílé nebo bílé s jemným barevným vzorem a dokonale se uvolníte, musíte se ráno zaručeně vzbudit plní energie do dalšího dne.

Zelená – osvědčená nositelka klidu

Vsaďte na zelenou barvu v ložnici i jiných odpočinkových místnostech a nikdy se nespletete. Zelená barva symbolizuje především klid a harmonii, blahodárně také působí na sebevědomí jedinců, kteří si příliš nevěří nebo jsou nerozhodní. Zelená je hotovým balzámem na duši, zklidňuje nejen mysl, ale i celé tělo. V místnostech, v nichž tato barva figuruje, načerpáte nové síly, ani nebudete vědět jak. Zelená barva navíc připomíná čistou přírodu. Kdo by si rád nelehl na postel, která vypadá a voní jako nádherná louka?

V naší nabídce najdete jak povlečení, kterému zelená barva dominuje, tak oku lahodící kombinace mnoha odstínů zelené a dalších barev.

Modrá – studená, ale posilující

Tušíme, že mnozí z vás namítnou, že modrá barva je studená a tím pádem se do ložnice příliš nehodí. Opak je ale pravdou! Modrá vyvolává pocity důvěry a klidu, do odpočinkových místností je tedy vhodná. Barva moře a nebe symbolizuje mimo jiné také neurčité dálky a vaše snění v takovém ložním prádle může být podobně nespoutané.

Modrá barva v kombinaci s bílou skýtá naprostý elixír pozitivních emocí, díky němuž zregenerujete tělo i duši a ráno budete z postele vstávat odpočinutí a připravení i na náročné dny.

Fialová – v jemné kombinaci neuškodí

Ačkoli je fialová barva považována za povzbuzující a podporující tvůrčí schopnosti, což ji řadí spíše mezi barvy vhodné do pracoven než do ložnic, milovníkům této barvy, kteří se bez ní neobejdou, ji nabízíme v elegantních kombinací s jinými barvami, aby je příliš nerušila, ale přesto splnila účel a naplnila ložnici oblíbenou barvou. Lidem se zdravým spánkem by navíc ani sytě fialové povlečení nemělo způsobovat potíže. Tato temperamentní barva si stále získává větší a větší oblibu. Fialovou proto můžete nyní rozveselit svou ložnici i vy!

Červená – nejen oheň a vášeň

Říká se, že červená barva je agresivní. Ano, může vyvolávat pocity agresivity, zároveň ale symbolizuje teplo, oheň, vášeň a energii. Je skvělou volbou pro všechny zimomřivé osoby, které se v přítomnosti červené barvy mohou alespoň na chvíli cítit lépe, zároveň povzbuzuje osoby stále unavené a smutné. Cítíte se sklesle? Pořiďte si povlečení červené barvy nebo si zvolte barevnou kombinaci, která vám padne do oka. Například červená s bílou dokážou v ložnici úplné divy. Vyzkoušejte a uvidíte, jak krásně vám v ní bude!

Každá barva má tendenci vyvolávat určité emoce. My jsme vám v tomto článku představili pět barev, které v naší nabídce uvidíte nejčastěji. Ačkoli se některé barvy do ložnice nemusejí hodit, volte si barvu povlečení vždy tak, aby vám dlouho přinášelo radost. Jde přece jen a jen o vás a o to, co se vám líbí!