Oblíbené (0)

Vyberte si barvu ložního prádla, která se hodí k vašemu znamení

Nevíte, podle čeho vybrat barvu ložního prádla? A co třeba hledat inspiraci ve zvěrokruhu? Zjistěte, jaká barva se hodí k vašemu znamení a k vaší osobnosti. V ložnici se pak můžete cítit ještě lépe, když ji přizpůsobíte své přirozenosti.

Jsou věci mezi nebem a zemí, které v lidech odpradávna vyvolávají rozmanité otázky. Jednou z takových věcí je i zvěrokruh a jeho dvanáct znamení. Každý člověk narozený v určitém znamení má své předurčení a jsou mu do vínku dány jisté vlastnosti a postoje. Kromě toho ke každému znamení také patří atributy dodávající mu sílu – mohou to být kameny, čísla nebo barvy. A právě barvám se budeme v následujících řádcích věnovat.

Červená – barva krve a ohně

Červená barva je přisuzována energickým a průbojným BeranůmŠtírům. Je to barva krve, ohně, energie a sexu. Červená barva je hřejivá, spojujeme ji s teplem, na druhou stranu však také třeba s agresivitou a nenávistí. Lidé, kteří se cítí neustále unavení, neteční, zimomřiví nebo smutní by se měli zahalit do červené, nebo si domů pořídit červené květiny či doplňky. Jako krásný, účelný a nepřehlédnutelný doplněk můžete zvolit ložní prádlo červené barvy nebo povlečení s červenými prvky.

Oranžová – barva svěžesti

K červené má jistým způsobem blízko oranžová – jde o barvu teplou, která navíc podporuje radost, vitalitu, zahání smutek a deprese. Oranžová se váže především k lidem narozeným ve znamení Lva a Střelce. Astrologové oranžovou barvu ale do ložnic příliš nedoporučují – jedná se o barvu, která nám pomáhá komunikovat. V ložnici bychom však měli odpočívat, ne cokoli řešit.

Žlutá – barva štěstí

Žlutá je také hřejivou barvou, a navíc barvou intelektu. Kromě toho, že zlepšuje náladu a podporuje prožitek štěstí, zvyšuje také sebevědomí a zlepšuje soustředění. Nejvíce potěší Lvy a Blížence. Ani žlutou ale astrologové do ložnice nedoporučují – mohla by způsobovat potíže s usínáním.

Bílá – barva čistoty

Svěžest, čistotu, nevinnost nebo naději. To vše v sobě skrývá bílá barva. Nejčastěji ji vnímáme jako barvu zdravotníků. Ačkoli je všeobecně vnímána velmi pozitivně, doporučuje se kombinace bílé s teplejšími barvami, například s oranžovou nebo krémovou. Samotná totiž může působit stroze a chladně. Bílá a její odstíny patří Rakům. Raci bývají totiž jedni z nejcitlivějších lidí.

Modrá – barva nebe

Modrá, to je důvěra, upřímnost a věrnost. Je symbolem duchovního života i věčných dálek – moře a nebe. Jde o studenou barvu, kterou by neměli volit fyzicky slabší a zimomřiví lidé. Modrá barva je přisouzena Býkům a přímočarým Střelcům, blankytně modrá je svázána s něžnými a citlivými Rybami.

Zelená – barva odpočinku

Zelená barva uklidňuje, symbolizuje rovnováhu a růst. Díky svému regeneračnímu působení je vhodná do ložnice i jiných místností, v nichž především odpočíváme. Zelená nám pomůže zahnat žárlivost, nenávist nebo náladovost. Nejvíce se hodí k Blížencům, Býkům, Pannám a k esteticky založeným Vahám.

Fialová – barva inspirace a duchovna

Potřebujete do svého života vnést inspiraci? Chcete se v ložnici cítit vznešeně? Potom volte ložní prádlo ve fialové barvě. Tato barva u vás nastolí perfektní rovnováhu mezi duchovními a materiálními potřebami a podpoří vaše tvořivé schopnosti. Fialová neodmyslitelně patří k idealistickým Vodnářům a Blížencům, kteří bývají velmi bystří. Fialová jejich podstatu prohlubuje.

Růžová – barva ženskosti a křehkosti

Růžová barva je symbolem romantiky, křehkosti i nevinnosti. Jde především o barvu, kterou milují ženy, ale své místo si nachází už i u mužů. Pozor však dejte na to, aby růžové kolem vás nebylo moc, v takovém případě prostor působí přeslazeně. Využít můžete ladné kombinace s černou nebo hnědou barvou. Růžovou ve svém domově nejvíce ocení v jádru jemní Býci, ale i Váhy.

Hnědá – barva bezpečí

Hnědá je především symbolem bezpečí a stability, ale také značí zodpovědnost. S její pomocí se vám budou lépe překonávat překážky a bude se vám snáz soustředit na naplnění cílů. Je však jednou z barev, kterou astrologové nedoporučují do ložnic. Tato barva patří hlavně ke Štírům, ale i k pořádkumilovným Pannám.

Černá – barva moci

Ačkoli je černá barva v naší kultuře vnímána spíše negativně, může být i pozitivním symbolem moci, rozvahy a důstojnosti. Její neobyčejnost tkví v její neutralitě – černou barvu lze kombinovat se všemi ostatními a nikdy takovou kombinací nic nezkazíme. Černou by rozhodně neměli volit lidé trpící depresemi a lidé osamělí. Je to barva Kozorohů, kteří bývají praktičtí a introvertní, a Štírů.

Každé znamení zvěrokruhu je jiné a každé má barvu, která je mu nejpřirozenější. Pokud se vám barva vašeho znamení zároveň líbí, není důvod váhat nad tím, jak by mělo vaše ložní prádlo vypadat. Vyberte si z naší široké nabídky a vychutnejte si dokonale každý okamžik drahocenného odpočinku.