Oblíbené (0)

Užijte si odpočinek v ložním prádle z nejkvalitnějších materiálů na světě

Proměnit ložnici v dokonalou oázu klidu a zajistit si v ní luxusní a nanejvýš regenerující odpočinek je tak snadné! Stačí jen zapátrat v naší nabídce vzorů a obrazců a vybrat si podle svého vkusu. U nás si totiž můžete být jisti, že ať si vyberete jakkoli, půjde vždy o ložní prádlo nejvyšší kvality s dlouhou životností. Důvod je velmi prostý – veškeré povlečení, které vám nabízíme, je vyrobeno z nejlepších materiálů na světě – z Premium saténu a Mako saténu.

Premium satén – synonymum pohodlí a bezpečí

Premium satén je špička na evropském trhu a neutuchající zájem o něj to jen potvrzuje. Jedná se o přepychový materiál vyrobený z extra dlouhých vláken egyptské bavlny s hustotou 300 nití na palec čtvereční, což je asi 6,5 cm2. Každé takové vlákno o délce sto metrů váží neuvěřitelný 1 gram!

Premium satén je fantasticky jemný materiál. Jakmile se do něj jednoho večera zahalíte, už na něj nikdy nedáte dopustit. Dopřeje vám dokonale pohodlný odpočinek, pohladí vaše tělo a vy pochopíte, že bez něj už nechcete být.

Mako satén – ztělesněná hebkost

Hustý, ale přitom tak hebký a jemný materiál, který svým leskem svádí k odpočinku, to je Mako satén. Je vyroben z dlouhých nití egyptské bavlny s hustotou 200 nití na palec čtvereční a bude dalším důvodem, proč byste o víkendu měli zůstat v posteli o něco déle.

Za kvalitou stojí pečlivé zpracování

Pokud chceme vyrábět věci kvalitní, musíme především materiálu věnovat spoustu času a dodržovat všechny postupy potřebné k tomu, aby vám ložní prádlo sloužilo dlouhá léta. Je to právě pečlivé zpracování materiálu, které se odráží na ceně. Buďte si ale jistí, že se vždy jedná o výhodnou investici. Ložní prádlo levně zakoupené v supermarketu vás sice na chvíli potěší cenou, ale žmolky a sraženiny po prvním vyprání nám dají za pravdu, že ne všechno je tak výhodné, jak se na první pohled zdá. 

Oba materiály, Premium satén i Mako satén procházejí stejným výrobním procesem, díky němuž získává své pověstné vlastnosti – lesk a jemnost. Materiály jsou nejprve opáleny, čímž jsou zbaveny chloupků a přebytkových vláken, poté procházejí soustavou válců v chemické lázni – tuto část nazýváme mercerizací. Třetím krokem je bělení. Při něm materiál získá bílou podkladovou barvu, na níž později nádherně vyniknou použité barvy a vzory. Dále na řadu přichází sanforizace – řízené a systematické srážení materiálu na stanovené rozměry. Ve vaší pračce už se potom ložní prádlo srážet nebude. Posledním zásadním úkonem je horké kalandrování, při němž materiál prochází soustavou horkých válců a dochází k jeho leštění. Tím je naprosto dokonale podtržen luxusní dojem z materiálu.

Snadná údržba a stále dokonalý vzhled

Premium satén i Mako satén jsou nežehlivé materiály, které za všech okolností vypadají naprosto skvěle a elegantně. Údržba je přitom velmi snadná a materiál vydrží ve svém původním stavu celé roky, pokud budeme dodržovat jednoduchá pravidla jeho údržby.

Povlečení z těchto materiálů bychom měli poprvé vyprat po rubu na 60°C, později ho budeme prát na 40°C. Vždy bychom měli ložní prádlo prát samostatně a používat prací prostředky bez optických zesvětlovačů, jejichž vinou by mohly barvy na povlečení vyblednout. Materiál se dá jemně sušit v sušičce i žehlit. Není to ale nutné, pokud prádlo ihned po vyprání vyvěsíme tak, aby nemělo šanci se jakkoli pomačkat.

Vyberte si svou oblíbenou barvu, najděte si vašemu oku lahodící vzor a těšte se na odpočinek, jaký jste ještě nezažili!