Oblíbené (0)

Tipy na optické zvětšení ložnice. Získejte více prostoru!

Někdy se stane, že se musíme spokojit s ložnicí v malém prostoru. Abychom si v ní však nepřipadali nepříjemně stísněně, můžeme využít několika efektivních triků, jak ji zvětšit, aniž bychom museli provádět radikální změny. Mluvit budeme o optickém zvětšování.

Co zmenšuje prostor nejvíce? Samozřejmě nábytek!

Ze všeho nejdřív je třeba si uvědomit, že čím víc nábytku v ložnici máme, tím víc místa nám zabírá a tím méně volného místa nám zbývá. Je zcela pochopitelné, že v ložnici musíme mít postel a noční stolky, to sem zkrátka patří. Tím by to mohlo v ideálním případě skončit, možná by se dalo uvažovat ještě o nějakém doplňku. Bohužel nám však jinde v bytě často nezbývá místo na šatní skříně, a proto je máme právě v ložnici. Volného prostoru hned razantně ubývá.

Tip: Využívejte každého sebemenšího místa v ložnici – pořiďte si nábytek, který disponuje například úložným prostorem.

Nedělejte z ložnice odkladiště

Kromě nábytku hodně místa zabírají také drobnosti, které nemáme kam uložit, například pokud nám chybí onen úložný prostor. Věci, které nám už dlouho neslouží a v nejbližší době je používat nebudeme, prostě vyhoďme, nebo je skladujme ve sklepě, případně někde jinde. Ne však v ložnici.

Pusťte dovnitř světlo

Malým místnostem často velmi prospěje už jen to, že do nich pustíme více světla. V oknech nemusíme mít těžké závěsy, záclony nebo rolety, respektive není vhodné je mít často zatažené. Světlo dokáže udělat s prostorem divy. Vyzkoušejte a uvidíte sami. K osvětlení hodně pomůže i zrcadlo, které odráží protější stěny. Nezáleží na tom, kam zrcadlo umístíte. Bude stačit, když ho do ložnice pořídíte.

Tip: Ložnice se dá zesvětlit i vhodně vybraným povlečením ve světlých barvách. K tomuto účelu můžeme doporučit například čistě bílé povlečení z naší nabídky.

Barvy mohou ložnici dokonale změnit

Ložnici můžete vymalovat podle toho, jak chcete s jejím prostorem naložit. Vždy to funguje. Bez výjimky. Pro optické zvětšení do výšky i do šířky se hodí sytá barva na podlahu světlejší zdi i strop. Pokud chceme, aby ložnice vypadala nižší a širší, můžeme strop vymalovat tmavší barvou, podlahu uděláme také tmavší. Stěny zvolíme světlejší. Pro rozšíření místnosti stačí vytvořit tmavou podlahu a zadní stěnu, pro zvýšení místnosti použijeme dekoraci tvořenou svislými pruhy. Podélné pruhy na podlaze skvěle poslouží k optickému zvětšení a prodloužení ložnice.

Není třeba si lámat hlavu s malým prostorem. Každá menší místnost se dá bez jakýchkoli dramatických zásahů optickými triky zvětšit a přizpůsobit požadavkům svého obyvatele. Využijte ty triky, které se hodí zrovna vám!