Oblíbené (0)

Pusťte si do ložnice moderní a tajemnou fialovou

Fialová barva v sobě mísí dvě vzájemně kontrastní barvy – energizující červenou a zklidňující modrou. Společně pak působí mysticky, dynamicky a důstojně. Proto je fialová barvou spirituality, duchovních záležitostí, ale také moudrosti, srdečnosti a vznešenosti.

Napomáhá při meditaci a uklidnění, povzbuzuje kreativitu i vášeň a vyvolává spánek, čímž je pro interiér ložnice jako stvořená. Pomůže vám zahloubat se do složitých myšlenek a po meditaci či řešení složitých úkolů klidně usnout.

Charakteristika lidí, kteří si oblíbili fialovou

Lidé, kteří vyhledávají fialovou barvu, jsou originální, samostatní, mívají umělecké nadání a sklony vést a pomáhat. Častými povoláními jsou například duchovní, lékaři, zdravotní sestry, maséři, psychoterapeuti nebo pečovatelky. Podle některých zdrojů podporuje fialová barva duchovní pohled a symbolizuje transformaci (kvůli spojení červené a modré).

Jak kombinovat fialovou v ložnici

Fialová je barva, která vytváří mystickou, intimní atmosféru. Ideální je kombinovat ji s jinými barvami, které ji doplňují tak, aby nebyla zcela dominantní. Interiér pouze ve fialové barvě působí těžkým dojmem, zatímco ve spojení s jinými barvami je atraktivní a příjemný pro život.

  • Fialová a bílá – bílá vyvažuje fialovou, společně vytvářejí velmi příjemnou atmosféru, pohodu, navozují klid a intimitu.
  • Fialová a černá – navozuje dramatický a mystičtější vzhled.
  • Fialová a starorůžová nebo lila (fuchsiová) – vytvářejí pohodovou, klidnou atmosféru (obdobně jako bílá).
  • Fialová a šedá – tato kombinace dává vyniknout půvabu a kráse fialové.

Tři tipy na fialové povlečení Svoboda

Chcete klidně usínat v objetí inspirativní fialové barvy? Vyberte si například z těchto tří povlečení:

1. Fialové luxusní povlečení Harmonie z kolekce Mako - Satén je vyrobeno ze 100% česané a mercerované bavlny. Jemný květinový vzor se hodí do moderní i rustikální ložnice.

2. Povlečení Eliza z řady Mako - Satén je ušito rovněž ze 100% česané a mercerované bavlny. Uchvátí vás jeho geometrické tvary a oku lahodící spojení elegantních barev na bílém podkladě s decentním leskem.

3. Také povlečení Umberto z řady Mako - Satén je ušito ze 100% česané a mercerované bavlny. Zdobí jej hravý potisk v růžovo-fialové barvě na bílém podkladě z bavlněného saténu s vysokým leskem.