Oblíbené (0)

Jednobarevné povlečení nemusí být nudné. Stačí použít vhodné doplňky

S tím, jak oblíbená jsou pestřejší, nebo alespoň dvoubarevná povlečení, roste míra nedůvěry vůči jednobarevnému ložnímu prádlu. Mezi ním a prostým ložním prádlem i s jemnou barevnou aplikací může být velký rozdíl a vy si možná nedokážete představit, co povlečení jedné barvy udělá s vaší ložnicí, jakou atmosféru v ní navodí a jak se zde budete cítit. My jsme si jisti, že pokud zvolíte vhodné doplňky, můžete si jednobarevné povlečení zamilovat a nedat na něj dopustit.

Jaké jednobarevné povlečení zvolit

Vybrat si samozřejmě můžete jakoukoli barvu povlečení dle svých preferencí. Zkušenosti našich zákazníků však velmi jasně hovoří ve prospěch povlečení čistě bílého nebo bílého s šedými, případně stříbrnými či béžovými aplikacemi. Ačkoli se do popředí v poslední době dostává i růžová a modrá, bílá je stále tou nejvyhledávanější, a to z důvodu kombinovatelnosti se všemi doplňky do ložnice, jaké si představíte. Bílá je barvou neutrální, univerzální. A lze s ní proto nakládat mnoha způsoby. Bílé povlečení dodává ložnici nádech čistoty, jemnosti a důvěry.

Tipy na doplňky, které rozzáří vaši ložnici

Na trhu je nepřeberné množství doplňků, které z vaší ložnice udělají oázu klidu a svěžesti, speciálně v kombinaci s jednobarevným, nejlépe neutrálním (například tedy bílým) povlečením.

Polštářky

To první, co zřejmě napadne každého z nás, jsou polštářky nejrozmanitějších velikostí a tvarů. Pokud jste si zvolili bílé ložní prádlo, nemusíte se bát pořídit si polštář jakékoli barvy – k bílé se hodí snad cokoli. Budete-li chtít, můžete si na polštářku v posteli uchovávat kousek svého života – na zakázku vám polštářek potiskneme motivem jakékoli fotografie.

Svíčky a svícny

Nemusíte být každým coulem rozněžnělý romantik, abyste v ložnici využili svíčky a svícny. Někdy je velmi příjemné jen tak chvíli relaxovat v posteli a místo lampičky nechat hořet knoty. Pohled na plápolající plamínky vás může neuvěřitelně uklidnit. Při výběru svícnu vždy věnujte pozornost nejen jeho designu, který je samozřejmě důležitý, ale hlavně bezpečnosti a funkčnosti.

Polepená zeď udělá divy

Velice populární jsou v poslední době i samolepky na zeď. Na výběr jich na internetu i v kamenných obchodech máme opravdu hodně a záleží na nás, co se nám bude v ložnici hodit a líbit.

Kromě samolepek se do módy před časem vrátily i tapety. Prostor nad postelí můžete tapetou s vybraným motivem zvýraznit a myšlenka na to, že jednobarevné povlečení pod tapetou je nudné, už vás nikdy nepřepadne.

Nebojte se experimentovat umírněně. Ložnice nepotřebuje křiklavé barevné kombinace, často je mnohem hezčí jednobarevné povlečení, které jí dodá nádech serióznosti a vážnosti, ale zároveň svěžesti a uvolněnosti. Vyzkoušejte, co udělá jednobarevné ložní prádlo právě s vaší ložnicí. Možná zjistíte, že je to právě to, co vaší ložnici chybělo!