Oblíbené (0)

Jak na jarní úklid podle feng shui? Praktické rady a tipy pro vás!

Ačkoli to venku aktuálně nevypadá, že by se studená zima chtěla vzdát své nadvlády, prognózy a předpovědi meteorologů jsou pro následující dny a týdny velmi optimistické. Konečně by k nám mělo zavítat jaro a tolik očekávané zlatavé slunce. Patříte-li do skupiny osob, jež podlehly jarní únavě, máme pro vás radu, jak se jí zbavit doslova jako mávnutím kouzelného proutku. Nastartujte mopy, naplňte kbelíky a vrhněte se do jarního úklidu podle zásad feng shui! Věřte, že taková netradiční očista prospěje nejen samotnému interiéru, ale též vaší hlavě a psychice. Tak tedy vzhůru do toho a půl je hotovo!

Důkladná generálka je základ

Ačkoli tento krok může být pro některé z nás dosti bolestivý, jeho provedení je v tomto případě krajně nezbytné. Vrhněte se na generální úklid veškerých skříní, poliček a zásuvek. Proveďte jejich důkladné protřídění a zbavte se všeho, co ve vaší domácnosti nemá své místo. Negativní energie, jež vás každodenně ubíjí bez toho, abyste si to uvědomovali, je soustředěná v zaprášených umělých květinách, rozbitých vánočních dekoracích, ale i ve všech keramických, skleněných či plastových lapačích prachu. Nepotřebné věci sesbírejte na jedno místo a bez zbytečného odkladu (a výmluv) vyhoďte.

Zbavte šatník zbytečností

Ani tento krok nebude zrovna dvakrát příjemný. Po generálce skříní a zásuvek přišel čas na generálku šatníku a botníku. Také v tomto případě bude nutno vytřídit věci, v nichž už nějakou dobu nechodíte, nebo jste z nich jednoduše „vyrostli“. Věci, jichž se rozhodnete zbavit, ovšem nemusíte hned vyhazovat do nejbližší popelnice. Co takhle je zanést třeba do domova pro svobodné matky, k rukám pracovníků charity nebo do jiné organizace, jež je předá potřebným? Dělání dobrých skutků je jednou z věcí, která vám zaručeně zvedne náladu.

V hlavní roli sůl

Nyní se již vrhneme na klasický úklid interiéru. Jedna ze zásad feng shui říká, že při úklidu je důležité dostatečné větrání. Otevřete proto okna dokořán a nechte svým bytem proudit čerstvý jarní vzduch. Svěžest v interiéru také podpoříte mořskou či himalájskou solí. Tu nasypte do kbelíku s vodou a výsledným roztokem umyjte okna, podlahy, nábytek a veškeré plochy, na něž sedá prach. „Solnou očistu“ můžete zakončit nasypáním soli po obvodu místnosti a zejména do jejích rohů. Sůl nechte působit alespoň 24 hodin a poté ji vysajte nebo smeťte a vyhoďte. Tímto se zbavíte staré energie, která by mohla tížit vaše tělo i mysl.

Vrhněte si na nejdůležitější místnost – ložnici

V ložnici trávíme zhruba jednu třetinu svého života. Jedná se o místo, které by mělo být příjemnou oázou klidu, v níž nalezneme útočiště před okolním světem a jeho nástrahami. Proto se při jarním úklidu se zvýšeným zájmem věnujte právě této místnosti. Převlékněte peřiny do nového kabátu a nechte se inspirovat třeba nabídkou Glamonde sortimentu. Jako svěží jarní vánek zapůsobí ve vaší ložnici povlečení Charme, jež v sobě kombinuje levandulové barvy a jemné květinové aplikace. Krok vedle neuděláte ani s překrásným povlečením Harmonie, díky němuž vyrovnáte energii v místnosti. A do třetice doporučíme květovaný model Primavera, který vaši ložnici promění v rozkvetlou louku. Ovšem peřiny nejsou tím jediným, co ovlivňuje kvalitu našeho spánku. Jakmile budete mít „převlečeno“, nechte přikrývky vyvětrat a vrhněte se na důkladnou očistu matrací, i roštů nebo rámů postele.

Novou energii v místnosti zajistí čerstvé květiny i lahodné ovoce

Na závěr velkého jarního úklidu vpusťte do svého interiéru novou živoucí energii. Ne, opravdu vás nenabádáme k tomu, abyste vzali útokem první zverimex nebo psí útulek. Raději navštivte květinářství a farmářské trhy odkud si přinesete čerstvě nařezané květiny rozličných barev i vůní a lahodné ovoce, které by bylo hřích neochutnat.