Oblíbené (0)

Jak jsme pro vás vybírali egyptskou bavlnu a proč je její kvalita tak důležitá?

Mnoho z vás jistě uvažovalo, zda při výběru nového povlečení sáhnout po tradičních materiálech nebo vyzkoušet něco zcela nového a doposud nepoznaného. Mezi nejoblíbenější materiálové zástupce patří v této oblasti bezkonkurenčně bavlna. Ovšem málokdo ví, že právě bavlna disponuje množstvím podskupin. Slyšeli jste již někdy o Pima bavlně nebo bavlně egyptské? A říká vám něco slovní spojení bavlněný satén? Na následujících řádcích vás provedeme „bavlněným světem“, prozradíme, proč se kvalitu materiálu při výběru nového povlečení nedoporučuje podceňovat a jak jsme pro vás vybírali tu nejkvalitnější bavlnu, jež je součástí našeho bohatého sortimentu.

Kvalita až na prvním místě

Jelikož chceme pro vás - naše zákazníky - vždy jen to nejlepší, na výběru materiálů, ze kterých je Svoboda povlečení šito, jsme si dali doopravdy záležet. Víme, že bavlna pro své jedinečné vlastnosti boduje ve vašich ložnicích nejčastěji, proto jsme se na tento materiál zaměřili a jeho výběru dali zcela nový rozměr. Na tomto místě je nutno zmínit, že luxusní povlečení může být pouze takové, kterému dominují přírodní materiály. Mezi ty se bavlna bezpochyby řadí. Další neopomenutelnou předností tohoto materiálu je také její prodyšnost či vysoká savost nebo skutečnost, že se jedná o hypoalergenní materiál velmi příjemný na dotek.  

Není bavlna, jako bavlna

Nyní je vhodné seznámit s jednotlivými typy bavlny, jež se od sebe liší především délkou vláken ve staplech. Stapl si můžeme představit jako malý chomáček rostoucí okolo semena rostliny bavlníku. Je tedy pochopitelné, že čím je vlákno delší, tím kvalitnější bude samotná odrůda bavlny. Možná, že jste již někdy narazili na Pima bavlnu, ze které se nejčastěji šije povlečení v kvalitě „perkál“ nebo bavlněný satén, jemuž dominuje atlasová vazba dodávající mu na hebkosti a lesku. Narazit jste také mohli na povlečení v kvalitě Premium-satén, který je tvořen extra dlouhými vlákny egyptské bavlny s hustotou 300 nití na palec čtvereční nebo Mako-satén, u kterého hustota nití dosahuje hodnoty 200. A právě zde je na místě seznámit se s již zmíněnou egyptskou bavlnou, jejíž jedinečné vlastnosti opěvovali již ve starodávném Egyptě.

Egyptská bavlna - seznamte se prosím

Egyptská bavlna je právem označována nejkvalitnější bavlna na světě. Její struktura, stejně jako pevnost a hebkost, ji proto přímo předurčují k výrobě luxusního povlečení, ve kterém bude spánek nezapomenutelným zážitkem, jež si budete chtít připomínat zas a znova. Egyptská bavlna je vyráběna z odrůdy Gossypium Barbadense, jejíž pěstování se z USA rozšířilo do Egypta, Číny, Súdánu i samotného Ruska. Výrobci tedy označení „egyptská bavlna“ používají spíše pro zdůraznění kvality tohoto materiálu, než kvůli označení jejího původu, na kterém ve své podstatě zas až tak nezáleží. Vlákna této bavlny mají zhruba 30 až 34 milimetrů, což se odráží v hebkosti, pevnosti, ale také prodyšnosti finálního výrobku – povlečení, jež obdrží naši zákazníci. Pokud chcete za vynaložené finance obdržet vskutku luxusní výrobek, je na místě o pořízení povlečení z egyptské bavlny vážně uvažovat.