Oblíbené (0)

Inspirace, jak vymalovat ložnici, aby barva seděla k povlečení a působila dobře

Ložnice může být při troše snahy vaším rájem na zemi, oázou klidu ve světě plném shonu nebo čímkoli jiným, čím ji budeme chtít mít. Nejen že se do ní můžeme pravidelně těšit do své pohodlné postele. Můžeme se těšit i na krásnou souhru oku lahodících barev stěn i luxusního povlečení, které se dají skvěle a jednoduše sladit. Jen to chce trochu fantazie a chuti vložit svou osobnost do vzhledu celé místnosti.

Jak vybírat barvy do ložnice

Neexistuje jednodušší a zároveň pravdivější a hodnotnější rada, než abychom si barvy, které nás obklopují, vybírali podle svého vkusu a podle svých preferencí. Jednou věcí je, zda se naše oblíbená barva do ložnice hodí, druhou věcí je, zda k nám sedí jako k osobnosti například podle přisouzení barev jednotlivým znamením zvěrokruhu, záležitostí naprosto odlišnou může být to, jaká barva se nám líbí, jakou máme opravdu rádi a jakou bychom v ložnici mít chtěli. Pokud nemáme potíže se spánkem, klidně můžeme mít celou ložnici laděnou do fialova. Jestliže jsme veselí a chmury si na nás jen tak nepřijdou, ale máme rádi černou, proč bychom si ji nedopřáli?

S barevnými kombinacemi si nelámejte hlavu, vyberte si svou oblíbenou

Stejným pravidlem bychom se měli řídit i tehdy, rozmýšlíme-li se nad kombinací několika barev v ložnici. Máme rádi černou a bílou? Tak sem s ní. Nebo raději modrou a zelenou? Žádný problém. Kombinace barev, do jejichž přítomnosti se budete rádi vracet, může být jakákoli!

Z těch obligátních, a přesto stále oblíbených můžeme jmenovat kromě zmíněné černobílé například červenočernou nebo oblíbenou růžovočernou kombinaci. Černá barva se dá obecně kombinovat s jakoukoli světlejší. A to už je nějakých možností. Podobně je tomu i s barvou bílou – zkombinujte ji s jakoukoli tmavší barvou a nikdy nemůžete šlápnout vedle.

Jak sladit barvy stěn a povlečení

Jestliže uvažujete o tom, že sladíte ložnici jako celek, doporučili bychom vám začít s výběrem kvalitního ložního prádla ve vašich oblíbených barvách, a to třeba dvou kusů, které budete střídat. Povlečení v naší nabídce je velmi kvalitní a odolné, bude vám tedy sloužit dlouho. Proto byste jeho design neměli podcenit.

Pro lepší představu - můžeme si tedy vybrat třeba 2 vzory a barevné kombinace povlečení – hnědobílou, jakou nabízíme například v provedení Ring, a oranžovožlutou, kterou u nás najdete v modelu Perlita. Při výmalbě bychom měli tedy počítat s tím, že velkou plochu bude zabírat povlečení, kterému bude vévodit hnědá, oranžová a žlutá, v malém množství se objeví bílá. Stěny by v tomto případě mohly být pouze oranžové, pouze žluté nebo by mohly poskytnout perfektní prostor pro kombinaci žluté s hnědou nebo oranžové s hnědou.

Po tomto modelovém příkladu už pravděpodobně víte, jak s barvami ve své ložnici naložit. Řiďte se vždy svým citem, svou preferencí jednotlivých barev a tím, jak se bude do ložnice kombinace i výmalba hodit. V tmavých místnostech volte spíše světlé barvy, ve světlejších si můžete dovolit experimentovat s tmavší výmalbou i tmavším ložním prádlem. Do tmavších místností se může pocitově více hodit povlečení s geometrickými vzory, do světlejších to se vzory květinovými. Nakonec záleží jen a jen na vás.

Nebojte se proměnit svou ložnici v luxusně vyhlížející místo lákající ke sladkému nicnedělání. S námi to půjde jako mávnutím kouzelného proutku!