Oblíbené (0)

Bílá k Rakům, černá ke Štírům. A jaká barva patří k vám?

Přemýšleli jste už někdy nad tím, jestli se obklopujete barvami, které se k vám jako k osobnosti hodí podle horoskopu? Víte, jaké barvy jsou přisouzeny právě vám, vašim blízkým či přátelům? Pokud vás zajímá, zda se vám hvězdy trefily do vkusu, nebo se zmýlily, přečtěte si tento článek a posuďte sami.

Býci, Střelci, Ryby

Tato tři znamení mají ve vínku shodu s modrou barvou. Modrou chápeme jako barvu upřímnosti, důvěry a věrnosti, symbolizuje také duchovno a nekonečné dálky – je to barva moře i nebe. Modrá je hvězdami přisouzena Býkům, Střelcům a Rybám, ale protože jde o barvu studenou, nemůže si ji dopřát úplně každý. Odpustit by si ji měli zejména zimomřiví a tělesně slabší lidé.

Náš tip pro Býky, Střelce a Ryby: model Modesto vyrobený z Mako-Saténu, jemuž dominuje modrá a v jemném vzoru ji doplňuje červená.

Blíženci, Panny, Váhy

Tato tři znamení spojuje barva jarních a letních luk, barva dokonale uklidňující, symbol růstu a harmonie. V ložnicích a odpočinkových místnostech je velmi oblíbená pro své příjemné regenerační působení. Řeč je o zelené barvě, která má schopnost zahánět náladovost a nevraživost.

Náš tip pro Blížence, Panny a Váhy: model Constantino vyrobený z Mako-Saténu, který ukazuje zelenou barvu v celé její kráse, a to ve dvou odstínech.

Štíři a Kozorozi

Tato dvě znamení si často libují v černé barvě, kterou společnost obecně vnímá jako pochmurnou a negativní, často spojovanou se smutkem. Černá je však také barvou důstojnosti, rozvahy a moci. Je oblíbená zejména proto, že ji lze báječně kombinovat s jakoukoli jinou barvou a nikdy neuděláme chybu. Černá se zkrátka hodí do každé barevné kombinace.

Náš tip pro Štíry a Kozorohy: model Elegance vyrobený z Mako-Saténu v šedé barvě s jemným černým vzorem. Jedna z oku lahodících kombinací černé a světlejší barvy.

Lvi, Raci, Vodnáři, Berani

Těmto znamením je hvězdami okrajově přisouzena barva, která hraje velkou roli pro jiné znamení zvěrokruhu.

Lvi

Ke Lvům se podle zvěrokruhu hodí hřejivá žlutá, která zlepšuje soustředění a zintenzivňuje radostné prožitky, také zvyšuje sebevědomí a pozitivně působí na náladu. Pokud patříte k tomu letnímu znamení, mohl by vás zaujmout model povlečení Constantin, který spojuje žlutou a červenou, taktéž hřejivou barvu, v níž bude Lvům pravděpodobně velmi dobře.

Raci

Citlivé lidé, jakými Raci přirozeně v mnoha případech jsou, se dost možná rádi nechají oblažit přítomností té nejčistší barvy – bílé. Čistota, svěžest, nevinnost – vlastnosti, které se snoubí v krásné bílé jako by odráželi jejich duši. Bílá samotná však někdy může působit poněkud chladně a pro hřejivý pocit je vhodné ji kombinovat s teplejší barvou, například se žlutou, oranžovou, červenou a jinými. Pro Raky můžeme směle doporučit model Benedetta, který spojuje krásu bílé na podkladu a růžových květů na něm. Lehkost a svěžest z tohoto povlečení přímo čiší.

Vodnáři

Idealistické Vodnáře může přitahovat fialová, která má schopnost vystihnout jejich podstatu. Fialová je symbolem kreativního myšlení, inspirace a vznešenosti, vytváří harmonii mezi materiálnem a duchovnem. Vodnářům by proto mohl udělat radost model Donato, na němž kombinace čisté bílé a vznešené fialové vystihuje jádro přemýšlivých bytostí, jakými Vodnáři bezpochyby jsou.

Berani

Průbojní až tvrdohlaví berani se mohou velice jednoduše zamilovat do červené barvy, barvy krve, energie, ohně a sexu, ale i agresivity a oné pověstné beraní průbojnosti. Zejména teplomilní Berani by si měli dopřát luxusní doplněk v podobě ložního prádla, na němž bude figurovat hřejivá červená barva. Takovým krásným doplňkem může být například model Elinor, který nabízí harmonické geometrický vzor v červené barvě na bílém podkladu.

Inspirujte se, ale neberte hvězdy závazně

Ke každému znamení zvěrokruhu se podle astrologie váže určitá barva, někdy jich může být i víc. Výjimkou ale nejsou lidé, kteří sice mají přisouzenu konkrétní barvu, ale nelíbí se jim a nemají ji rádi. Zvěrokruhem a astrologií se můžeme tedy nechat inspirovat, ale nakonec bychom si měli vybrat barvu ložního prádla podle toho, jakou máme opravdu rádi a jakou si chceme do ložnice pustit. V naší nabídce si vybere každý, ať už milujete tmavé či světlé barvy, abstraktní či geometrické tvary. Podívejte se a přesvědčte se o tom na vlastní oči!