Oblíbené (0)

Barvy ve vaší ložnici. Víte, co vám říkají?

Barvy nás provází celým životem. Máme své oblíbené, kterými se chceme obklopovat, i neoblíbené, které ve své blízkosti nesnášíme příliš dobře. Také je známým faktem, že každá barva vyzařuje určitou energii, něco znamená, hodí se k některým lidem a k jiným zase ne. A právě to, co říkají, určuje, jestli se hodí do ložnic – našich oáz klidu v mnohdy chaotickém světě. Přečtěte si následující řádky a porozumějte těm nejobvyklejším barvám, které si do ložnic vybíráme na zdi, na dekorace a samozřejmě povlečení.

Není to „jen“ povlečení

Předně si musíme uvědomit, že povlečení není jen kus látky. Pokud o něm přesto takto chceme mluvit, je třeba si přiznat, že jde opravdu o velký a nezanedbatelný kus látky a zejména v menších ložnicích hraje jeho provedení velkou roli. Barevné provedení především.

Některé barvy se do ložnice hodí, jiné ne

Nebojte se červené

Tato barva vyzařuje teplo, může nám asociovat oheň. Je spojena i s energií, ale také s agresivitou. Je výborným řešením pro zimomřivé osoby, které se cítí stále unaveně nebo jsou smutné. Nepřehlédnutelný doplněk do ložnice v podobě ložního prádla v červené barvě či jiné barvě s červenými aplikacemi je může pohladit po duši i na těle. Červenou tedy do ložnice ano!

Modrá je… Krásná!

Víte, že modrá barva symbolizuje důvěru? Co jiného byste si v ložnici přáli, než absolutní důvěru vůči tomuto prostoru a s ní spojený klid? I denní snění se může v modré barvě, v barvě moře a nebe, změnit v krásnou pouť. Do ložnice se tedy hodí perfektně. Protože však jde o studenou barvu, neměli by se jí obklopovat zimomřiví a fyzicky slabší lidé.

Fialová na vzestupu

V poslední době se fialová barva probojovala i do našich interiérů, takže fialové zdi či bytové doplňky nejsou výjimkou. Fialová je velmi temperamentní barva, která navíc podporuje tvořivé schopnosti. Právě kvůli této své vlastnosti se hodí spíše do pracoven než do ložnic. V ložnici by váš mozek neustále nutila k práci a je možné, že by vás nenechala příliš spát.

Mějte v ložnici zeleň

Když uléháte do povlečení zelené barvy, můžete mít pocit, že si leháte na nádherně vonící zelenou louku. Je v ní tolik svobody a klidu… Zelená barva je do ložnice jako stvořená. Vyzařuje klid, pozitivně působí na naši regeneraci, zahání náladovost a nenávist. Zelené doplňky si můžeme dopřát do každé místnosti, kde odpočíváme. Do ložnice tedy především.

Bílá – kdykoli a kamkoli

Bílá je neutrální barva a hodí se takřka kamkoli. Stejně tak i do ložnice, kde je však vždy lepší kombinovat ji s jinou, teplejší barvou. Sama o sobě totiž působí chladně a stroze. Vsaďte třeba na krásnou kombinaci bílé a červené nebo kontrastní černé. Věříme, že nezalitujete.

Vyberte si tak, aby vás povlečení neomrzelo

Můžete si stokrát říct, že když se žlutá nebo oranžová barva do ložnice nehodí, prostě si raději koupíte modrou, kterou nemáte příliš v lásce. To nedělejte! Zapátrejte třeba v našem e-shopu po povlečení, na němž není nedoporučená barva tak výrazná. Ale vyberte si skutečně tu, kterou máte rádi. Ložní prádlo, jakkoli jste si ho přáli, v barvě, kterou nemáte moc rádi, by vás velice brzy omrzelo. Vyberte si do ložnice barvu svého srdce!