Oblíbené (0)

Barva povlečení: červená. Kdo ji ocení nejvíce?

Červená barva je zvláštní. Lidé ji buď milují, nebo nenávidí. Nic mezi tím. Otázka, proč tomu tak je, je vcelku zbytečná. Červená barva je totiž výrazná, velmi osobitá až dráždivá, ať už v pozitivním či negativním slova smyslu. Kdo tedy červenou barvu v interiéru, speciálně v ložnici, pravděpodobně ocení a kdo ji naopak nejspíš rád oželí?

Červená a dva úhly pohledu

Na červenou barvu, stejně jako na všechny ostatní, se můžeme podívat z dvou úhlů pohledu. Červená barva má jednoznačně svá pozitiva – symbolizuje lásku, vášeň, energii, je symbolem ohně a tepla. Červená barva podporuje životní funkce (srdeční činnost, dech, imunitní systém), má vliv na pozitivní myšlení a celkovou vitalitu. Čínská tradice ji považuje za barvu štěstí. V antickém Římě byla barvou slavnostní, královskou. Dnes ji můžeme brát jako barvu uznání a ocenění, v kombinaci se zlatou jako znak síly, moci a luxusu. Kdo by to ve svém bytě nechtěl?

Tato barva má však i svou odvrácenou tvář. Jde o barvu, která může dráždit, vést k tvrdohlavosti a panovačnosti. Jde o barvu krve, jejíž obraz může vyvolávat agresivitu.

Pro koho se hodí a kdo by se jí měl vzdát

Červená je jednou z teplých barev. Její přítomnost nás přirozeně hřeje. Proto je doporučována lidem zimomřivým, jimž často bývá dobře, obklopí-li se právě jí. Stejně tak blahodárné účinky má i na osoby stále unavené, skleslédepresivní. Červená barva podporuje veselost, umí rozproudit energii, povzbudit k akci.

Na druhou stranu by se jí měli vyhýbat lidé, kteří o sobě nemají valné mínění. Ti na ni mohou reagovat agresivně, může pro ně představovat pocit ohrožení a vyvolat v nich stres. A samozřejmě pokud překypujete elánem a neustále jste „rozehřátí“, nebude pro vás červená barva kdekoli v interiéru, ani v ložnici, to pravé – v takovém případě byste se měli porozhlédnout po nějaké studenější.

Jak je to s červenou barvou v ložnici

Stále dokola pokládaná otázka, jestli se červená barva hodí do ložnice, má docela jednoduchou odpověď. Příliš ne. Při relaxaci může totiž působit rušivě a je možné, že by se vám v její přítomnosti mohlo hůře spát. Pokud ale se spánkem potíže nemáte a červenou byste v ložnici rádi měli, není co řešit. Zkrátka si vyberte ložní prádlo červené nebo s červenou aplikací a užijte si naplno každý okamžik, který v něm strávíte.

Našli jste zalíbení v červené barvě? Zjistěte nejprve, zda se hodí k vaší osobnosti a jestli vám doma prospěje. Pokud ano, neváhejte a vyberte si z naší nabídky ložního prádla, které vás vzhledem ani kvalitou nezklame!