Oblíbené (0)

Aby vaše postel byla do detailu krásná aneb Jaké rozměry ložního prádla zvolit

Na povlečení, které z matrace a postele visí, není hezký pohled. Naopak rozměry povlečení menší než rozměry matrace zapříčiní to, že se povlečení vždy alespoň z jednoho rohu vyvlékne.

Aby bylo povlečení stoprocentně funkční a postel byla krásná už na pohled, je třeba vybírat ložní prádlo podle velikosti postele, respektive matrace, přikrývek a polštářů.

Jak vybrat prostěradlo správných rozměrů

Díky elastanu, který je v našich prostěradlech obsažen, se nemusíte bát, že by prostěradlo bylo tuhé, statické a že byste měli problém s jeho natažením. Naopak, elasticky se přizpůsobí velikosti vaší matrace, jak jen to půjde. Nabízíme vám dva základní rozměry, které pokryjí všechny velikosti vyráběných matrací:


  • Šířka 90-100 cm, délka 200-220 cm

  • Šířka 180-200 cm, délka 200-220 cm 

 

Polštáře a peřiny nesmí zůstat pozadu

Pokud už jste se rozhodli, že chcete mít oku lahodící postel, dbejte i na rozměry zbylého ložního prádla, tedy na povlaky na přikrývky i polštáře a polštářky. Povlečení na přikrývky vám nabízíme ve čtyřech kategoriích, a to:


  • Standardní (70 x 90 cm; 140 x 200 cm)

  • Prodloužená (140 x 220 cm)

  • Francouzská (240 x 200 cm)

  • Francouzská prodloužená (240 x 220 cm)


Povlečení si jednoduše zvolte podle rozměrů peřin. Stejným způsobem lze snadno a dobře vybrat povlečení na polštáře a polštářky. Důležité je, aby povlečení vždy dokonale sedělo.

Naučte se s námi nedělat kompromisy ve výběru ložního prádla. Vyberte si to, co se vám líbí a vyhovuje vám i vaší posteli!