Oblíbené (0)

3 tipy na ložnice, kterým sedne povlečení s květinovými vzory

Zavřete oči a vraťte se zpátky do svého dětství. Zapátrejte v paměti a zkuste si vybavit letní prázdniny u některé ze svých babiček. Vzpomeňte si na babiččinu ložnici, v níž se zaručeně vždycky našlo dostatek teplých péřových peřin a polštářů. Dokážete si ještě vybavit, do jakého povlečení babička jednotlivé peřiny, polštáře a podušky převlékala? S největší pravděpodobností šlo o povlečení s květinovými vzory. Nyní se proto vraťte zpátky do reality a pojďte společně s námi zbořit zažité mýty o tom, že tento typ povlečení je určen výlučně do „babičkovských ložnic“! Přesvědčíme vás, že povlečení s květinovým vzorem bude slušet ložnicím moderním, rustikálním, ale i všem ostatním.

Připravte chalupu na novou sezónu

Zima se již pomalu, ale jistě vzdává své nadvlády a spousta zahrádkářů a majitelů rekreačních chat či chalup již netrpělivě čeká na to, až se budou moci na víkend či týden uchýlit do pohodlí a klidu své chatky či chaloupky. Patříte-li do této skupiny, jistě nám dáte za pravdu, že na takové chalupě je vždy něco na práci. Většinou jsou to však milé povinnosti, díky nimž po náročném pracovním týdnu dokonale vyčistíte hlavu. Po celodenním běhání okolo chaty je pak ideální zachumlat se do vyhřátých peřin s voňavým grogem nebo svařeným vínem. A právě onu jedinečnou atmosféru, typickou pro rekreační chaty a chalupy, dokonale podtrhne povlečení s květinovými vzory. Z nabídky sortimentu Glamonde můžeme doporučit například povlečení Sofia, jehož ústředním motivem jsou jasné červeno-oranžové tulipány na bílém podkladě. Ty místnost opticky prozáří a dodají ji novou energii.

Moderní i rustikální ložnice zajásají

Ať již máte ložnici vyvedenou v moderním stylu a kontrastních barvách nebo se držíte klasiky a na rustikální vzezření jednoduše nedáte dopustit, povlečení s květinovými vzory je ideální volbou pro obě zmíněné varianty. Při jeho výběru si ovšem dávejte pozor na barevnou kombinaci místnosti i použité vzory. Jako praktický příklad můžeme uvést třeba fialovo-růžové povlečení Harmonie, které sice působí velmi elegantním a luxusním dojmem, v kombinaci s barevnou kostkovanou tapetou na stěnách ovšem bude celkovou koncepci interiéru nepěkně rušit. Vždy se tedy snažte prvky v interiéru vzájemně sladit a vhodně podtrhnout doplňky. Pozor si dávejte na přílišné předimenzování místnosti a raději i zde uplatňuje pravidlo „všeho s mírou“.

Kvalitní spánek je v pokročilém věku důležitý

Na závěr se opět vrátíme ke konzervativním ložnicím našich babiček. Ty většinou nechtějí nijak zvláště experimentovat ani měnit barevné či dispoziční uspořádání místnosti. I ony si ovšem - více, než kdokoli jiný - zaslouží kvalitní spánek a pohodlné materiály, kterými se mohou každý večer obklopit. Proto jim dopřejte luxus a komfort v podobě tradičního květinového povlečení Primavera vyrobeného ze 100 % česané bavlny. Ta je velmi příjemná na dotek a zároveň se vyznačuje vysokou hebkostí a decentním leskem. Ložnice díky němu získá svěží nádech a novou energii.