• 100% česaná bavlna
  • 100 dnů na vrácení zboží
  • Vše skladem, expedujeme do 24 hodin
  • Poštovné zdarma nad 3.500 Kč

Údržba ložního prádla

Postavili jsme vás před velký výběr luxusního ložního prádla vyrobeného z vysoce kvalitních materiálů. Aby vám ložní prádlo, které jste si vybrali podle svého vkusu, dlouho a dobře sloužilo, přikládáme i několik rad, které se týkají jeho údržby.

Před prvním použitím doporučujeme ložní prádlo vyprat po rubu na 60°, později ho lze prát na 40°. Z hlediska hygieny není vhodné povlečení pouze máchat ve vlažné vodě. K tomuto kroku vede spoustu lidí strach z poškození prádla, ale s našimi kvalitními materiály se toho opravdu nemusíte bát.

Ložní prádlo perte samostatně, bez přidávání jiných textilií, od kterých by se vámi jinak hýčkané ložní prádlo mohlo obarvit, případně by na sebe mohlo nachytat žmolky.

Pro zajištění plné barevnosti ložního prádla nikdy nepoužívejte prací prostředky s optickými zesvětlovači. Byli byste brzy zklamaní z toho, jak vám ložní prádlo vybledlo.

Ihned po vyprání prádlo vyndejte z pračky a pověste. Není vhodné ho nechávat v prádelním koši.

Ložní prádlo lze jemně sušit v sušičce i žehlit. Podotýkáme – jemně. Nemačkavá úprava vám nikdy nezajistí naprosto rovné prádlo, sem tam se objeví záhyb. Žehlení ale není vyloženě nutné, protože prádlo má tendenci se ihned po vyvěšení začít samo rovnat. Pokud přece jen přistoupíte k žehlení, bude až překvapivě jednoduché.

Luxusní ložní prádlo je investice jako každá jiná a vyžaduje jistou péči, aby vám mohlo dlouho a dobře sloužit. Věnujte mu tedy trochu péče a užívejte si na oplátku komfort, který vám prádlo poskytne.