• 100% česaná bavlna
  • 100 dnů na vrácení zboží
  • Vše skladem, expedujeme do 24 hodin
  • Poštovné zdarma nad 3.500 Kč

Víte, jak by měla vypadat ložnice podle učení Feng Shui? Dáme vám několik tipů!

Každá věc má své místo. To je známá pravda. Mít věci na správném místě je základ pořádku. Ale víte, kde jsou ta správná místa pro váš nábytek nebo vaše dekorace v ložnici? Filozofie Feng Shui na to má jasné odpovědi!

Proč Feng Shui?

O Feng Shui se mluví zejména v souvislosti s udržováním harmonie a rovnováhy v určitém prostoru. Konkrétně v ložnici se učení Feng Shui soustředí na to, aby se nám v ní dobře spalo a abychom se vyvarovali špatnému proudění energie, které může být příčinou nepříjemného pocitu z ložnice, nekvalitního spánku, případně jiných potíží. Existují tedy určitá pravidla, podle kterých bychom měli zařídit své ložnice, ať už mluvíme o prostoru a nábytku či dekorací v něm, nebo o barvách v ložnici používaných.

Několik zásad pro nakládání s prostorem

Tím nejdůležitějším v každé ložnici je samozřejmě postel. Ta by podle Feng Shui měla být přístupná z obou stran, ne tedy z jedné strany přiražená ke zdi, jak to občas lidé dělávají. Na obou stranách postele by měly být umístěny noční stolky, aby oběma nocležníkům poskytovaly prostor na odložení věcí, které chtějí mít u sebe, například pití, léky, knihu a jiné.

Postel by v žádném případě neměla ležet v prázdnu, vždy bychom ji měli ukotvit, nejlépe čelem ke zdi. Pokud to nejde, můžeme přistoupit ke kompromisu a ukotvit ji bokem. Zároveň by postel neměla být v přímé linii s dveřmi, kterými se do ložnice vchází.

Prostor nad postelí by měl zůstat prázdný. Toto pravidlo není těžké dodržovat. Zrcadla či dekorace umisťujte jinam, nikdy ne nad postel. A pokud jde o dekorace samotné, vybírejme je pečlivě. Nesou v sobě silné energie.

Postel samotná by měla být vyšší, aby nebránila proudění energie, čelo postele by mělo být pevné a matrace, na níž spíme, kvalitní. Ložní prádlo by mělo být vyrobeno z přírodních materiálů a skýtat nám dokonalé pohodlí. V neposlední řadě by se nám samozřejmě mělo líbit barevně i vzorově. To je také důvod, proč v naší nabídce kvalitní a barevně vhodné povlečení.

Co do ložnice nepatří

Učení Feng Shui striktně brojí proti počítačům, televizím a cvičebním pomůckám v ložnici. Ložnice je odpočinková místnost a rozptýlení tohoto druhu do ní nepatří. Stejně tak nemějte v ložnici rostliny. Ty si můžete v ložnici dopřát pouze v případě, že jde o opravdu velikou místnost a rostliny se nachází daleko od postele. I tak ale dbejte na to, abyste si v ložnici udržovali jen rostliny se zakulacenými listy.

Jak na správný vzduch a příjemné světlo

V ložnici bychom měli velmi často větrat, aby mohla volně proudit veškerá energie. Čerstvý vzduch můžeme zajistit i používáním čističe vzduchu.

Kromě vzduchu je důležité i příjemné světlo. Měli bychom mít k dispozici více odstínů nebo mít světlo matné. To nejlepší, čím si můžete v ložnici posvítit, jsou z hlediska energií svíčky!

Nezapomeňte na barvy

V učení Feng Shui hrají důležitou roli také barvy. V ložnici bychom se měli zaměřit na barvy, které podporují kvalitní spánek i zdravou sexualitu. Nejvhodnější jsou podle Feng Shui veškeré odstíny od čistě bílé až po sytě hnědou. Jestliže si vyberete na této škále jakýkoli odstín, neuděláte chybu.

V ložnici je tím nejdůležitějším postel, matrace a kvalitní ložní prádlo. Pokud trpíte nespavostí, často se budíte nebo se ve své ložnici necítíte dobře, zkuste ji zorganizovat podle učení Feng Shui a dopřát si luxusní povlečení z naší nabídky. Budete příjemně překvapeni!