• 100% česaná bavlna
  • 100 dnů na vrácení zboží
  • Vše skladem, expedujeme do 24 hodin
  • Poštovné zdarma nad 3.500 Kč

Co všechno by mělo splňovat dobře zvolené povlečení pro děti?

Narození dítěte představuje v drtivé většině případů radostnou událost, která zahýbe s celou rodinou i jejím nejbližším okolím. Očekávaný potomek konečně spatřil světlo světa a na vás je, abyste mu připravili příjemné zázemí pro jeho budoucí vývoj. Je zcela pochopitelné, že prvních několik měsíců setrvává dítko v postýlce, odkud pozoruje okolní dění a poprask, jenž kolem něj panuje. A právě postýlka by tedy měla představovat komfortní a bezpečné místo. Nedílnou součástí dětských postelí je pochopitelně i dětské povlečení. Víte, jak jej vybírat a co všechno by mělo splňovat? Pokud ne, dočtete se to na následujících řádcích.

Absolutní zdravotní nezávadnost materiálů

Jelikož je dětská pokožka velmi citlivá, může v kontaktu s některými materiály až nepřiměřeně reagovat v podobě vyrážek či kožních alergií. Právě proto se vyplatí sáhnout po kvalitních přírodních materiálech, z nichž tím nejoblíbenějším je bezpochyby bavlna. A právě povlečení ušité ze 100 % česané bavlny naleznete v nabídce Glamonde, kde je zastoupeno nespočtem motivů pro kluky i holčičky.

Prodyšnost a výborná savost

Nekvalitní materiály nebo povlečení s pouhou příměsí bavlny může v dětské postýlce nadělat více škody, nežli užitku. V případě, že dětské povlečení nesplňuje přísné nároky na výbornou savost a prodyšnost, může se dítě během spánku nepříjemně potit, což může vést i ke zbytečné komplikaci v podobě prochladnutí.

Důraz na kvalitu a pevnost materiálu

Při výběru dětského povlečení je neméně důležitá také kvalita a pevnost materiálu. Jelikož nepatří investice do kvalitního povlečení pro děti i dospělé mezi investice zanedbatelné, je na místě věnovat výběru jednotlivých materiálů náležitou pozornost. Kvalitní materiály jsou totiž ve své podstatě synonymem materiálů s dlouhou životností. I zde proto musíme doporučit jeden z motivů dětského povlečení Teddy, jenž je součástí nabídky ryze českého výrobce.

Pozor na zapínání a případné zranění

Jednou z podceňovaných záležitostí dětského povlečení je jeho zapínání. Na to řada z nás nebere žádný ohled. Ve své podstatě však může na takové maličkosti záležet více, než se na první pohled zdá. Dbejte na to, aby bylo povlečení pro děti opatřeno praktickým zapínáním z vnitřní strany nebo vybírejte povlečení zakládací. Nepříliš vhodné jsou knoflíky, v horším případě pak ještě zipy, o něž se může dítko škrábnout a nepříjemně si ublížit.

Snadná údržba ušetří mnoho času

Snadná údržba povlečení může rodičům ušetřit spoustu starostí i drahocenného času, který je právě po narození potomka nedostatek. Proto při výběru dětského povlečení vybírejte materiály s nežehlivou vnější úpravou. A protože je Glamonde nabídka dětského povlečení tvořena převážně těmito nežehlivými materiály, i zde se tak doslova nabízí zmínit jeden z motivů, jenž se bude vyjímat zejména v chlapeckých postýlkách.

Pozor na správnou velikost

Abyste nemuseli povlečení nijak složitě zakládat nebo zbytečně přešívat, věnujte značnou pozornost také jeho velikosti. Ačkoli mohou někteří tvrdit, že větší velikost povlečení bude mít dítko „do budoucna“, pokud se k tomuto rozhodnutí uchýlíte, můžete se zdravím svého drobečka nebezpečně zariskovat. Do příliš velkého povlečení se totiž může dítko zamotat, což může v krajním případě vést ke katastrofickým scénářům.

Bezpečnost nade vše

Závěrem zmíníme, že existuje dětské povlečení, jež vám jednoduchým trikem umožní zabít pomyslné „dvě mouchy jednou ranou“. Takové povlečení je součástí dětských ohrádek (mantinelů) kolem postýlky, jež vaše dítko chrání před případnými boulemi nebo závažnějšími úrazy v podobě zaseknutých dětských ruček či nožek mezi jednotlivými tyčkami.