• 100% česaná bavlna
  • 100 dnů na vrácení zboží
  • Vše skladem, expedujeme do 24 hodin
  • Poštovné zdarma nad 3.500 Kč

4 praktické rady Feng Shui, které byste měli znát před výběrem povlečení

Popularita tradičního čínského učení Feng Shui v současné době roste a mnoho lidí se rádo inspiruje jeho radami, jak mít svůj byt nejen útulný, ale i funkční, takový, který umožní proudění energií a pozitivně ovlivní celkovou atmosféru bytu. My jsme pro vás tentokrát připravili 4 rady, jak podle tohoto učení vybrat to správné povlečení. Jejich splnění může výrazně napomoci tomu, abyste se v ložnici cítili opravdu báječně a ráno z ní odcházeli dokonale odpočinutí.

Rada první – zaměřte se na měkkost a hebkost

Je nad slunce jasné, že své povlečení musíte mít rádi a musíte se do něj večer co večer rádi uchylovat. Ložní prádlo proto musí být příjemné, měkké, hebké. Tyto vlastnosti symbolizuje energie jin, která má v moci také tmu nebo noc a ve spojitosti s měkkostí se jedná o ženský element. Většina věcí ve vaší ložnici je tvrdá – podlaha, nábytek i dekorace. Povlečení by z toho důvodu mělo být v protikladu. My vám nabízíme povlečení, které je nejen hebké, ale zároveň pevné a odolné – povlečení vyrobené z Premium-Saténu a Mako-Saténu, které vás bude v odpočinku přímo svádět.

Rada druhá – zaměřte se na barvy obecně

Podle učení Feng Shui se do ložnice jakožto do místnosti, v níž odpočíváme, regenerujeme a nabíráme síly na další a další dny, hodí všechny odstíny od čistě bílé po sytě hnědou a také zelená barva. Čím sytější barvu povlečení zvolíte, tím teplejší energii budete v ložnici mít. Dávejte si proto pozor na to, aby jí nebylo příliš a energie nebyly ve velké nerovnováze.

Rada třetí – slaďte barvu povlečení s barvami ložnice

Právě proto, aby vaše ložnice nakonec nebyla v nepříjemné nerovnováze, byste měli sladit barvu povlečení s barvami stěn ložnice, s nábytkem a dekoracemi. Pokud máte například tmavší nábytek nebo stěny, zvolte spíše světlejší odstíny povlečení a naopak. Tak si v ložnici zajistíte rovnováhu energií a bude vám v ní skutečně dobře.

Rada čtvrtá – volte jemné kombinace barev

Učení Feng Shui nedoporučuje odstíny od bílé po sytě hnědou jen tak náhodou. Jde o barvy, které nás nerozptylují, ba naopak nás dokážou příjemně uklidnit. I proto byste měli dbát na výběr barevných kombinací ložního prádla a dát přednost jemným a elegantním barevným kombinacím před kombinacemi křiklavými, které by vás mohly zbytečně rozrušovat a narušit váš vytoužený klid a odpočinek.

Učení Feng Shui je sice velmi staré, i dnes ho však považujeme za moudré a mnohdy na něj spoléháme. Ložnice zařízená podle zásad tohoto učení se může snadno stát luxusním místem k odpočinku, na které už nikdy nedáte dopustit. Vyzkoušejte naše 4 rady na vlastní kůži a jistě nám dáte zapravdu!