• 100% česaná bavlna
  • 100 dnů na vrácení zboží
  • Vše skladem, expedujeme do 24 hodin
  • Poštovné zdarma nad 3.500 Kč

Materiály a údržba

Povlečení SVOBODA je vyrobeno z nejkvalitnějších bavlněných přízí určených pro příslušný druh ložního povlečení.

Premium — Satén

Hustá bavlnářská tkanina malé hmotnosti s hladkým lesklým povrchem. Tkaná v  atlasové vazbě z jemných česaných přízí, vyrobených z jakostních druhů dlouhovláknité superčesané mercerované egyptské bavlny. Velmi jemná tkanina dosahující hustoty 300 nití na palec čtvereční. Tato kvalita se řadí na nejvyšší evropskou úroveň. Povlečení opatřujeme nežehlivou úpravou a zipovým uzávěrem s plochým jezdcem.

Mako — Satén

Hustá bavlnářská tkanina malé hmotnosti s hladkým lesklým povrchem. Tkaná v atlasové vazbě z jemných česaných přízí, vyrobených z jakostních druhů dlouhovláknité česané mercerované bavlny. Jemná tkanina v hustotě 200 nití na palec čtvereční. Povlečení opatřujeme nežehlivou úpravou a zipovým uzávěrem s plochým jezdcem.

Krep DeLuxe

Příjemně hebký nežehlivý materiál ze 100% bavlny s charakteristickým krepovým efektem utkaný z kvalitních přízí.Povlečení opatřujeme zipovým uzávěrem s plochým jezdcem.

Elastan — Jersey

Pletenina složená z 97% bavlny a 3% elastanu používaná na výrobu napínacích prostěradel. Díky elastanové složce jsou prostěradla elastická jak do šířky tak i do délky.

 

 

 

Doporučená údržba

Maximální teplota praní: 60 °C Výrobek se nesmí bělit. Žehlení při maximální teplotě žehlicí plochy 110 °C, opatrně při žehlení s parou Výrobek se nesmí chemicky čistit. Nesmějí se odstraňovat skvrny organickými rozpouštědly. Výrobek se může sušit v bubnové sušičce při nižší teplotě sušení. Výrobek sušit zavěšený na šňůře ve stínu

  • před prvním použitím povlečení vyperte po rubu na šedesát stupňů
  • perte samostatně v nepřeplněné pračce a bez optických zesvětlovačů
  • po vyprání povlečení ihned vytáhněte z pračky a vyvěste
  • jemné sušení v sušičce a žehlení jsou přípustné

Povlečení je opatřeno nežehlivou úpravou, což neznamená, že bude absolutně nemačkavé, nicméně po vyprání a okamžitém vyvěšení mají vlákna tendenci se automaticky vyrovnávat. V případě potřeby je možné povlečení snadno přežehlit. Díky této praktické úpravě je to skutečně velmi jednoduché!

 

Satén není Polyester

Polyester (100% PES) nebo směs BA/PES k výrobě povlečení nepoužíváme, protože jak dobře víte, tento materiál chladí, klouže, elektrizuje a zatrhává se.


Satén

Hustá, lesklá tkanina (v našem případě použita 100% bavlna) malé hmotnosti s hladkým povrchem, tkaná v atlasové vazbě.


Atlasová vazba

Způsob, kterým je u tkanin vzájemně provázána soustava podélných osnovních a příčných útkových nití. Atlasová vazba dává tkanině hladký a lesklý povrch.