• 100% česaná bavlna
  • 100 dnů na vrácení zboží
  • Vše skladem, expedujeme do 24 hodin
  • Poštovné zdarma nad 3.500 Kč

Vybíráte vtipné povlečení? Myslete i na jeho kvalitu!

Čekají vás v nejbližší době narozeniny, oslavy výročí nebo jiná významná životní jubilea? Přemýšlíte, čím byste obdarovali svou drahou polovičku či nezbedné dítko? Pokud vás nic nenapadá a opět pokukujete po důvěrně známých kosmetických balíčcích nebo „měkkých dárcích“ v podobě sady ponožek a boxerek, pak mějte na paměti, že takový dárek zřejmě nikoho radostí nedojme. Máte-li vedle sebe zarputilého vtipálka nebo věčné dítě, pak se poohlédněte po nějakém originálním dárku třeba v podobě vtipného povlečení. Máme pro vás rady, jak takové povlečení vybírat a v závěru také několik tipů na konkrétní produkty z nabídky Glamonde.

Kvalita „až“ na prvním místě

Je sice super popadnout první vtipné povlečení, které objevíte za vitrínou obchodů s textilem nebo v nabídce internetového obchodu, na druhou stranu byste se však neměli nechat uchvátit pouze vizuálním dojmem, ale zaměřit se zejména na materiály, z nichž je povlečení ušito. Na našem trhu existuje nespočet různých textilií, které si zaslouží naši pozornost. Na druhou stranu je ovšem neméně těch, jimž bychom se měli obratem vyhnout. Mezi nejkvalitnější a nejoblíbenější patří bezpochyby klasické bavlněné povlečení. I to se však dělí do několika specifických kategorií dle hustoty přízí i procesů, jimiž bavlna před finální úpravou prochází.

S bavlnou neprohloupíte

Setkat se můžete s klasickou bavlnou nebo bavlnou v kvalitě mako-satén, který je vyroben z dlouhých nití egyptské bavlny, jejichž hustota činí 200 nití na palec čtvereční. Ještě před tím, než se tento materiál dostane do rukou výrobců povlečení, projde celou řadou specifických procesů a úprav, čímž si vyslouží své jedinečné vlastnosti (jemnost, pevnost a minimální údržba). Pokud hledáte nadmíru exkluzivní materiál, pak se poohlédněte po premium-saténu, pro jehož výrobu se používají extra dlouhá a jemná vláka egyptské bavlny s hustotou 300 nití na palec čtvereční. Mezi největší přednosti tohoto materiálu patří nepochybně vysoká pevnost, jemnost a příjemný pocit při dotyku s pokožkou.

Kterým materiálům se naopak vyhnout?

Ne každé povlečení je ovšem povlečením, které bude obdarovanému dělat radost po dlouhou dobu. Narazit můžete totiž na materiály, které nemají s těmi kvalitními pranic společného. Vyhnout byste se měli bavlně, jejíž gramáž je nižší než 125 g na metr čtvereční. Vybíráte-li povlečení v kamenné prodejně, pak si jej důkladně prohlédněte. Pokud jsou dominantou povlečení umělá vlákna pochybného původu nebo na jeho povrchu zpozorujete viditelné kazy či značné mezery mezi jednotlivými nitěmi, jděte raději o dům dál.

Potěšte vtipálky povlečením z Glamonde nabídky

V sortimentu Glamonde se nachází nespočet originálních i luxusních kousků. A ani na vtipálky zde nezapomněli. Máte-li doma zapáleného chemika nebo nadaného výzkumníka, jistě jej potěší originální povlečení s celou periodickou tabulkou, jejíž studium a zapamatování bude otázkou několika mála nocí. Zarputilí cestovatelé pak jistě ocení vtipné povlečení se symboly New Yorku působící dojmem čerstvě dokončeného mistrovského díla. Při výběru konkrétního motivu ovšem zohledněte vkus obdarovaného i jeho smysl pro humor.